Kas išdžiovins balą?

Mintys ne tik sau

Čia Lietuva, čia dažnai lietūs lyja. Po gausių liūčių Širvintų gatvėse telkšančios balos piktina tiek vairuotojus, tiek pėsčiuosius. Lietaus kanalizacijos grotelės nespėja „praryti“ didžiulio kiekio vandens, kurio šią vasarą širvintiškiams tikrai netrūksta. Bet tai laikinas nesusipratimas, ne stichinė nelaimė ir niekas į tai per daug dėmesio nekreipia.

Didžiuliu nepatogumu praeiviams tapo nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens amžinai telkšanti bala Vilniaus gatvėje ties įvažiavimu į Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos kiemą, šalia buitinės technikos parduotuvės „Viktorija“. Vanduo čia keičia savo kiekį, sudėtį, spalvą ir išdžiūsta tik karštą vasaros dieną. Jis čia renkasi, matyt, dėl to, jog gatvės grindinys yra aukščiau už įvažiavimą į gimnaziją, o esantis kanalizacijos šulinys – tolėliau nuo telkšančio vandens telkinio. 

Tai yra centrinis įvažiavimas į gimnaziją, kuriuo kasdien suka kelios dešimtys mašinų, praeina keli šimtai mokinių, kurioje dažnai lankosi delegacijos iš šalies ar užsienio ugdymo institucijų. Labai nepatogu praeiviams, nenorintiems sušlapti batų, kai tenka sukti keliolikos metrų lanką į gimnazijos kiemą arba išeiti į gatvės važiuojamąją dalį. Sunku paaiškinti svečiams, atvykusiems į Kultūros centre organizuojamus festivalius, išsirikiavusiems iškilmingai eisenai gimnazijos kieme, kodėl reikia braidžioti per tyvuliuojantį vandens telkinį. Nepatogumų patiria senukai, pėstute traukiantys į polikliniką arba ligoninę.

Būtų labai gražu, jei šią vasarą būtų išspręsta ši įsisenėjusi problema. Tikėtina, kad rudenį į gimnaziją sugrįžę gimnazistai nešokinės per balas, kad mokyklos bendrabutyje įsikursiančius Meno mokyklos auklėtinius atvežantys tėvai netaškys automobiliais vandens purslų, kad išėjusiųjų pasivaikščioti mažiausiųjų širvintiškių – darželinukų – nereikės ant rankų nešioti iš vienos gatvės pusės į kitą. Reikia manyti, kad tai nebus didelių investicijų reikalaujantis projektas, nereikės laukti saulės kaitros, o tą darbą atliks atsakingos institucijos.

Romas Zibalas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Kas išdžiovins balą?"

  1. sirvintiskis parašė:

    Viktorijos sefas labai kietas zmogas, gali savo parduotuves prieigas pats susitvarkyt….

Comments are closed.

scroll to top
+