Kas gali nulemti „Ecoservice“ likimą?

Žiemą prie išvalyto kelio stovintys konteineriai yra ištuštinami, o toliau nuo tokių kelių gyvenantys žmonės skundžiasi negaunantys paslaugos. Tačiau sąskaitos už nesuteiktas paslaugas vis dėlto išrašomos. Užuot džiaugęsi, kad atokių vienkiemių gyventojai atsisako nuostolingo bendradarbiavimo, „šiukšlininkai“ su jais bylinėjasi dėl susidariusių kelių dešimčių litų skolų.

Žiemą prie išvalyto kelio stovintys konteineriai yra ištuštinami, o toliau nuo tokių kelių gyvenantys žmonės skundžiasi negaunantys paslaugos. Tačiau sąskaitos už nesuteiktas paslaugas vis dėlto išrašomos. Užuot džiaugęsi, kad atokių vienkiemių gyventojai atsisako nuostolingo bendradarbiavimo, „šiukšlininkai“ su jais bylinėjasi dėl susidariusių kelių dešimčių litų skolų.

Nors Kernavės seniūnijos Ardiškių kaimo gyventojas Pranas Arbočius ir sumokėjo 75 Lt 36 ct įsiskolinimą už UAB „Ecoservice“ paslaugas, gali manyti, jog vis dėlto pasiekė didesnę ar mažesnę pergalę ginče dėl rajono valdžios sprendimu jam primestų buitinių atliekų tvarkymo paslaugų kokybės.

Skola už paslaugą, kurios nesuteikė?

– Kai buvo pasakyta, kad reikia sudaryti sutartį, o šiukšles veš „Ecoservice“ mašinos, nuo pat pradžių abejojome – ar jos iki mūsų sodybos privažiuos? Juk iki pagrindinio kelio – puskilometris… Tačiau niekam tai nerūpėjo, buvo liepta pasirašyti sutartis, išdalijo konteinerius, nustatė vežimo dienas. Patį pirmą kartą jie tikrai atvažiavo paimti atliekų, gal todėl, kad kartu važiavo seniūnijos atstovas ir rodė kelią. Bet tuo viskas ir baigėsi, daugiau „Ecoservice“ šiukšliavežės mes nematėme, nors sąskaitas už neva suteiktas paslaugas mums atsiuntė, – sakė ardiškietis prieš Širvintų rajono apylinkės teismo posėdį, kurio metu turėjo būti nagrinėjamas UAB „Ecoservice“ ieškinys jam.

Nors pinigai kai kam gali pasirodyti nedideli, bedarbis Pranas Arbočius sakė tvirtai nutaręs nemokėti už paslaugą, kurios negavo. Maža to, grąžino „Ecoservice“ priklausantį konteinerį ir pareiškė, kad nebepratęs su įmone pasirašytos sutarties dėl buitinių atliekų išvežimo, jas tvarkysiąs pats. Papūsti prieš tai leidžiančią Atliekų tvarkymo įstatymo nuostatą „šiukšlininkai“ neįstengė, tačiau pareikalavo, kad Arbočiai sumokėtų tuos 75 Lt 36 ct, kurie susikaupė „už atliekų vežimą“ nuo 2008 metų gruodžio 1-osios iki 2009 metų rugpjūčio 31-osios. Pranas nutarė būti nuosaikus iki galo ir pareiškė neduosiąs nė cento.

Ir čia prasidėjo didysis „skolos išmušimas“. Į Ardiškius keliavo raginimai susimokėti; Pranas tebeaiškino nemokėsiąs už tai, ko negavo; jam buvo aiškinama, kad dėl to kaltas pats – dėl prasto kelio jam buvo nurodyta vieta, į kurią jis pats turėjęs atstumti konteinerį; ardiškietis teigė, kad tokia vieta jam nurodyta nebuvo, o jei ir būtų – konteinerio jis nestūmė, vadinasi, – jo šiukšlių niekas ir neišvežė, tad už ką reikia mokėti? Ir t. t., ir pan.

Pagaliau Pranui Arbočiui buvo pareikšta, kad nesumokėjus jo skola bus išreikalauta per teismą. Išgirdęs, kad tokiu atveju prie įsiskolinimo už „paslaugą“ bus pridėti 5 proc. metinių palūkanų, 50 Lt žyminis mokestis, 60 Lt teisinių paslaugų mokestis, 181,50 Lt išlaidos už ieškinio parengimą, ardiškietis sunerimo: nereikia baigti didelių matematikos mokslų, kad suskaičiuotum, jog bedarbio Prano Arbočiaus šeima už paslaugą, kurios jis, kaip tikino, negavo, „Ecoservice“ Širvintų padaliniui turėtų pakloti per 360 Lt!

– Mūsų šeimai, gyvenančiai iš Darbo biržos pašalpų, tai dideli pinigai, – sakė Pranas Arbočius. – O prieš teismą daug nepašokinėsi…

Nors ir skaudama širdimi, jis sumokėjo tuos 75 Lt 36 ct. Bet savo pasiekusi „Ecoservice“ tuo nepasitenkino, pareiškė, kad bandydama atgauti skolą turėjo teisinių išlaidų, tad praėjusią savaitę ši civilinė byla buvo atversta Širvintų rajono apylinkės teisme.

Ieškinį paliko nenagrinėtą

Savo transporto priemonės neturintis Pranas Arbočius surado lėšų, laiko ir galimybių atvykti 25 kilometrus į Širvintas, o štai už 600 metrų nuo teismo įsikūrusio UAB „Ecoservice“ Širvintų padalinio darbuotojams šis atstumas pasirodė neįveikiamas – jie dėl nežinomų priežasčių teisme taip ir nepasirodė, nors pranešimas dėl teismo posėdžio buvo įteiktas tinkamai. Tuo motyvuodamas teisėjas Linas Zinkevičius UAB „Ecoservice“ ieškinį paliko nenagrinėtą.

Paprastai tariant – skola už paslaugą šiaip ar taip jau sumokėta, o štai „Ecoservice“ patirtos bylinėjimosi išlaidos, kaip mus teismo sprendimą pakomentavo advokatas Juozas Kunca, nuplaukė neatvykus į teismą dėl nepateisinamos priežasties. Nebent ieškovas per 7 dienas aukštesniajai instancijai apskųstų tokį teismo sprendimą.

Jei yra taip, kaip sako teisininkas, tai likimo ironija: atgavusi 75 Lt 36 ct, „Ecoservice“ iš savo kišenės prarado kone 300 Lt!

Pinigus paėmė, bet paslaugos neteikia

Istorija gal būtų ir neverta spaudos dėmesio, jei ne kelios aplinkybės. Byla tarp „Ecoservice“ ir Prano Arbočiaus įrodė, kad „Ecoservice“ požiūris į klientą kartais prasilenkia su mūsų įsivaizduojamais santykiais tarp paslaugos teikėjo ir tos paslaugos gavėjo. Tačiau svarbiausia tai, kad Pranas Arbočius daugeliui parodė, jog įmanoma atsisakyti politikų sprendimu primestos paslaugos, jei vartotojas apsiima susidariusias buitines atliekas tvarkyti pats. Galimas dalykas, atsisakančiųjų paslaugos tik daugės.

Ardiškiečio Prano Arbočiaus istorija gerai žinoma Kryžiaukos I kaime gyvenančiam A., kuris jau metus nesulaukia, kol „Ecoservice“ išveš pas jį susidarančias buitines atliekas. Jis tikina, kad iš jo sodybos dar nė karto nebuvo išvežtos atliekos, nors už jų išvežmą yra sumokėta ar tik ne dvejus metus į priekį. A. tvirtinimu, buitinių atliekų išvežimo paslaugos negauna ir kaimynai.

– Skambinau, teiravausi, kodėl taip yra? Išgirdau pažadus, kad „išveš, išveš, išveš“, bet tuo viskas baigėsi. Gal mane prisimins, kai išseks jiems sumokėti pinigai? – svarstė šis Kernavės seniūnijos gyventojas.

Ponas A. teigė išgirdęs „šiukšlininkų“ nusiskundimų dėl neva prasto kelio, tačiau su tuo jis nesutinka. Pats važinėjąs lengvuoju automobiliu, per kaimelį neretai važiuoja net vilkikai, dėl kelio priežiūros seniūnijai jis neturįs jokių priekaištų, lengvai galima nuvažiuoti ir į toliau esantį Kryžiaukos II kaimelį, taigi pasiteisinimai, kad negali privažiuoti, jo manymu, tėra tik „Ecoservice“ atsikalbinėjimas. Galų gale, jei jau ėmeisi teikti paslaugą, juo labiau – paėmei pinigus, bet bijai ar negali privažiuoti, tai tempk ant kupros, bet įsipareigojimą vykdyk!

Pasak šio Kryžiaukos kaimo gyventojo, dabar jis priverstas buitines atliekas kaupti maišuose. Juos sandėliuoja garaže, paskui susikrauna į priekabėlę ir nuvežęs pats išmeta į didelį atliekų konteinerį. Šiaip ar taip, už tai jau sumokėta.

– Jei prieš trisdešimt metų kas būtų pasakęs, kad Tarybų Sąjunga subyrės, tokios kalbos būtų palaikytos nesąmone. Tada atrodė, kad ši valstybė yra galinga, neįveikiama, viskas klostosi puikiai. Tačiau subyrėjo! Taip ir dėl „Ecoservice“. Gal kam dabar ir atrodo, jog ji galinga, neįveikiama, tačiau dėl tokio požiūrio į klientą, mano manymu, jos likimas jau nulemtas, – sako Kryžiaukos I kaimo gyventojas…

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

19 Atsakymų į “Kas gali nulemti „Ecoservice“ likimą?”

 1. Catalina parašė:

  Laba diena,Noretume pasidaryti poros fitesosoja. Kokia butu kaina? Kiek laiko truktu pati fitesosoja. Kiek retusuotu nuotrauku puodate? Is anksto dekoju uz atsakyma.

 2. Linas to 15:19 parašė:

  Kur elementaraus žmogiškojo padorumo riba? Kas nepadorus, tas, kas paėmęs daiktą nepastato į vietą, ar tas, kas už tą liurbį turi tai padaryti? Jei to nesupranti, atvažiuok į Kernavę, aš nuorūkas mėtysiu, o tu jas rinksi. Nesunku juk bus. Pakėlei, ir į konteinerį už dviejų metrų įmetei. Gal tada suprasi, kas padorus, o kas chamas.

 3. Baikotas parašė:

  – kaip blogai kaip blogai vai vai geriau šiukšles pilti ant gatvės bus geriau

 4. Linai iš Klišabalės parašė:

  …kur elementaraus žmogiškojo padorumo ribą? Įsivaizduoju p. Lino „galgotą“. Jis:
  – turėjo išjungti variklį,
  – pereiti per plentą,
  – nutempti konteinerį juokingus du metrus,
  – vėl pereiti per plentą,
  – atsisėsti į mašiną,
  – užsivesti,
  – įvažiuoti į sodybą.
  Manau, kad katorgininkams buvo lengviau, nei p. Linui.

 5. Atsakingi parašė:

  Kiek pamenu, Pakalnis su Kamienu tą sutartį palaimino. Tegu jie ir atsako.

 6. cepelinas parašė:

  Labai teisingai pastebėjo Linas. Siukslininkai konteinerius istustine numete bele kaip ir bele kur, Tipo – ne mano kiaules, ne mano pupos – susitvarkyk.

 7. Linas parašė:

  Klišabalės kaimas. Atvažiuoja, šiukšles į šiukšliavežę susiverčia, ir būtinai konteinerį palieka vidury įvažiavimo. Grįžti iš darbo, o čia labas- įvažiuoti į sodybą negali-konteineris vidury įvažiavimo. Turi sustoti plente, išjungti variklį, pereiti per plentą, nutempti konteinerį juokingus du metrus, vėl skersai plento į mašiną, užsivesti, ir jau tada įvažiuoti į sodybą. Ir taip kiekvieną kartą. Užknisa mirtinai. Berankiai suš…, du metrus konteinerį sunku pastumti. Gaila, darbe būnu kai atvažiuoja, nes tikrai tą konteinerį šiukšlininkui ant galvos užmaučiau.

 8. MAN'VAZIUOJA parašė:

  ja liubliu tebia VANIA

 9. uzkniso parašė:

  tie siukslinikai,kaip kokie monstrai ir visoj lietuvoj tokios ar panasios „tvarkos“zmones sulaukia,bet musu „ideali“valdzia i tokius „menkniekius“nekreipia demesio,kas tas runkelis,nulio vietoj,va kaip reiks balsuoti tada pastarieji pamastys bet tik iki to pakol prabalsuos,o toliau kaip visada…ikirejo tai jau iki gyvo kaulo…

 10. Ir mes parašė:

  Tą problemą turėjome. Net raštą parašė Murnikovas, kad dėl to, jog nėra kelio, šiukšlių neveža. Aš su tuo raštu į savivaldybę ir kelio pareikalavau (jis planuose yra, jį naudoja, bet netvarkomas). Iškart sutartį man nutraukė. Išvada – su valdininkais elkimės jų metodais.

 11. PASIPIKTINUSI parašė:

  Seniai į viešumą keliama ši problema, tačiau valdžia į šią problemą žiūri pro pirštus. Niekam neįdomų, kaip dirba ši firma. Juk buvo rašoma ir apie sąskaitas, besimėtančias parduotuvėse, ir neišvežamas šiukšles ne kartą kalbėta, ir apie grubų vadovo ir kitų darbuotojų elgesį, tačiau kuo toliau, tuo daugiau savivaliaujama. Jokių priemonių nesiimama. Įdomu, kaip būtų, jei taip būtų dirbęs UAB“Komunalinis ūkis“. Matyt naujai atėjusi firma pakankamai atseikėjo už laimėtą konkursą valdžiai. Ką dabar gali priešintis?

 12. Pupa parašė:

  Sutartyje tarp Savivaldybės ir ecoserviso yra numatytos labai didelės baudos už tai, kad ecoservice nepaėmė numatytu laiku pagal grafiką atliekų. Tereikia žmogui tik apie tai raštu pranešti. išeitis : arba neinformuojame apie šiukšlių neišvežimą savivaldybės, arba savivaldybė žiūri į savo pareigą bausti paslaugos operatorių pro pirštus.

 13. antose parašė:

  Del trmos darbao kazka tobulinti reikia.os fisi

 14. Antanas parašė:

  esu labai patenkintas “Ecoservice” darbu

 15. zone parašė:

  esu labai nepatenkinta ecoservice darbu.

 16. Jadvyga parašė:

  esu labai patenkinta „Ecoservice“ darbu

 17. tutis parašė:

  kazkada kai po kaima vazinejo sudarinet sutartis del siuksliu isvezimo buvo uzsuke ir pas mano dar tada gyvus tevus ir liepe pasirasyti sutarti o jei ne grasino baudomis bet mes nesirasem jokios sutarties ir maloniai paprasem tuos specialistus issinesdinti is namu ir tuom viskas baigesi

 18. PASIPIKTINUSI parašė:

  Ne tik į Ardiškes“ECOSERVISE“ NEVAZIUOJA. Mama yra senyvo amžiaus, o sutartis su šia įstaiga sudaryta per prievartą,grasinant didžiulėm baudom, buvo atvykusi šios įstaigos atstovė bei seniūnijos seniūnas. Sudarant sutartį buvo žadėta, kad mašina atvažiuos į kaimą, tačiau taip nė karto ir nebuvo atvykusi. Išparduoti maišai, o mašinos nė kvapo gal pusę metų, jei ne daugiau. Negi senyvo amžiaus moteris turi tampyti šiukšlių maišus iki plento? Atvykusi į kaimą mačiau, kaip prie plento „puikuojasi“ krūva pilnų maišų, atremtų į stovą su kaimo pavadinimu. Iki plento puskilometris. Sudarant sutartį buvo žadėta, kad atvyks šiukšlių paimt į vietą, tereiks tik prie kiemo išnešt. Kada ir kas pagaliau pažabos šios įstaigos savivalę, nesiskaitymą su klientu, kada valdžios atstovai susidomės šios įstaigos veikla ir privers ne tik mokesčius imt, bet ir kokybiškai atlikti paslaugas. Darbuotojai net mieste po šiukšlių paėmimo nesugeba pastatyti normaliai konteinerių: juos palieka bet kaip išmėtytus į visas puses.

 19. 75 Lt 36 ct, parašė:

  „Ecoservice“ – stiprybes tau

Comments are closed.

scroll to top
+