Karštas pasakojimas: „Kugelio dieną“ tenka nuskusti 100 kilogramų bulvių

Virėja Aldona Šmigelskienė verda sriubas ir ruošia mėsos patiekalus.

Virėja Aldona Šmigelskienė verda sriubas ir ruošia mėsos patiekalus.

Praėjusią savaitę viešojoje erdvėje pasirodė pranešimų, kad Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Švietimo ir mokslo ministerija bei Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba baigė vizitus šalies mokyklose ir darželiuose, kur mobili ekspertų komanda apsilankydavo netikėtai ir vertindavo vaikams tiekiamo maisto kokybę. Ekspertai paskelbė, jog puikiai įvertintos tik penktadalis įstaigų. Komisija atkreipė dėmesį, kad tos ugdymo įstaigos, kurios maitinimą organizuoja per išorinį paslaugos teikėją, vaikams dažniau pateikia mažiau vertingą maistą, o jo kaina būna didesnė. Tuo tarpu tų įstaigų, kurios pačios gamina, maisto kokybė yra geresnė. Iš kelių dešimčių šalyje patikrintų ugdymo įstaigų tik 7 buvo įvertintos aukščiausiu balu – dešimtuku. Tarp puikiai įvertintų – ir Širvintų „Atžalyno“ progimnazija, gavusi 10 balų įvertinimą.

Naujokus pirmiausia sužavi gardūs patiekalai

„Atžalyno“ progimnazijos valgyklos darbu per daugiau nei tris jos gyvavimo dešimtmečius nusiskundimų girdėti neteko. Kaskart atliekamos mokinių, mokytojų ir tėvų apklausos, vidaus audito išvados rodo, jog valgyklos darbuotojų darbas vertinamas labai gerai, maistas skanus ir kokybiškas. Būtina pažymėti, jog į penktą klasę susirinkę „Atžalyno“ naujokai, rašydami rašinėlius apie naujos mokyklos privalumus, pirmiausia pasidžiaugia labai skaniu maistu valgykloje.

Nenuostabu, kad ir mobili ekspertų komanda, įvertinusi tiekiamo maisto kokybę, pateikė aukščiausią įvertinimą. Valgykloje griežtai laikomasi higienos reikalavimų, maistas pigus, estetiškai patiekiamas. Verta paminėti, kad nuo pat mokyklos atidarymo valgykloje dirba vyr. virėja Vilė Markūnienė, virėjos Aldona Šmigelskienė ir Galina Romaškienė, labai gerai prie kolektyvo pritapo vėliau atėjusios dirbti Zita Adomavičienė ir Regina Gudanienė. Tai labai susigyvenęs kolektyvas, nusipelnęs padėkos ir pagyrimo žodžių, besidarbuojantis daugiau nei 30 metų.

- Džiaugiuosi visų valgyklos darbuotojų nuoširdžiu atsidavimu savo profesijai, greitu aptarnavimu, dėmesiu sveikai vaikų mitybai ir kiekvieno vaiko poreikiams, – sakė Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos direktorė Daiva Klimienė. – Visa mokyklos bendruomenė yra dėkinga vyr. virėjai Vilei Markūnienei už puikų darbo organizavimą, išmaniai ir estetiškai patiekiamą maistą, patiekalų asortimentą, profesionaliai ir sąžiningai atliekamą kasdienį darbą. Dėkojame Širvintų rajono savivaldybei už galimybę vietoje gaminti šiltą, pigų ir kokybišką maistą, rūpestį vaikų sveikata neįsileidžiant stambesnių maisto gamintojų iš „šalies“.

Kasdien ruošiama apie 300 porcijų karštų patiekalų

Paklausta, kiek maisto per dieną suvalgo atžalyniečiai, vyr. virėja Vilė Markūnienė sakė, jog kasdien ruošia apie 300 porcijų. Mėsos produktus tiekia UAB „Daivida“ iš Rokiškio, pieno – AB „Žemaitijos pienas“ ir UAB „Grūstė“ iš Mažeikių, duonos – Širvintų vartotojų kooperatyvas „Veivera“, daržoves pristato ūkininkas Jan‘as Mučin‘is.

Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos valgyklos vyr. virėja Vilė Markūnienė valgyklai vadovauja nuo pat mokyklos atidarymo dienos 1985 m.

Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos valgyklos vyr. virėja Vilė Markūnienė valgyklai vadovauja nuo pat mokyklos atidarymo dienos 1985 m.

Pasak pašnekovės, vaikams labiausiai patinka kotletai, kepsniai, kugelis, blyneliai su uogiene, varškės apkepas su uogiene, šašlykas, žuvies kotletai, bulvių košė, agurkai, pomidorai. Jokiu būdu vaikams neįsiūlysi kruopų garnyrų, labai nenoriai valgo burokėlių, lietuviškų kopūstų, morkų salotas, netgi tarkuotų bulvių cepelinų nemėgsta.

Valgyklos darbuotojos kasdieną vaikams ruošia 1-2 rūšių sriubas, 3 karštus patiekalus, 5 rūšių šaltų užkandžių. Per dieną vaikai suvalgo apie 200 bandelių, iki 100 porcijų šaltų užkandžių ir apie 300 porcijų karštų patiekalų. Patiekalai gaminami iš aukščiausios rūšies produktų pagal visus vaikų mitybai keliamus reikalavimus. Progimnazijos valgykloje prekiaujama tik įstatymais leidžiamais produktais, todėl bet kokių bandelių, kokias matome prekybos centruose, nusipirkti nėra galimybių. Bandeles vaikai valgo be glaisto, be šokolado, tik tokias, kokios yra leidžiamos pagal vaikų maitinimo reikalavimus. Tikrinimo dieną tikrintojai neturėjo jokių pastabų dėl bandelių kokybės.

Pasidomėjus, kiek bulvių skutama kasdien pietų stalui, vyr. virėja patikino, jog apie 30 kilogramų, o tądien, kai kepamas kugelis, tenka nuskusti 100 kilogramų bulvių. Pašnekovė priminė, jog „Atžalyno“ progimnazija maistą ruošia ir tiekia savo skyriui – Zibalų mokyklai ir darželiui. Ten tiekiamas maistas taip pat yra kokybiškas ir reikiamos temperatūros.

Tas pats patiekalas negali būti tiekiamas dažniau nei vieną kartą per savaitę

Pasak vyr. virėjos Vilės Markūnienės, kasdien per 40 progimnazijos mokinių pietus valgo už talonus, nes yra socialiai remtini. Jei kuris vaikas padėkoja, užsimena, kad buvo skanu, virėjoms tai esanti pati didžiausia padėka.

Vilė Markūnienė pažymėjo, jog tas pats patiekalas mokiniams negali būti tiekiamas dažniau nei vieną kartą per savaitę. Valgykloje draudžiama naudoti susidėvėjusius, įskilusius, apdaužytais kraštais indus bei aliumininius įrankius. Mokykloje valgiaraščiai sudaromi ne mažiau kaip 15 dienų laikotarpiui. Vyr. virėja pati sudarinėja perspektyvinius valgiaraščius metams, kiekvienai dienai po tris skirtingus valgiaraščius: progimnazijos mokiniams, Zibalų pradinukams ir Zibalų darželinukams.

Virėja Zita Adomavičienė gamina skanias mišraines ir ruošia šaltus patiekalus.

Virėja Zita Adomavičienė gamina skanias mišraines ir ruošia šaltus patiekalus.

Už miltinius patiekalus ir garnyrus atsakinga virėja Galina Romaškienė.

Už miltinius patiekalus ir garnyrus atsakinga virėja Galina Romaškienė.

Už švarą ir tvarką valgykloje atsakinga Regina Gudanienė.

Už švarą ir tvarką valgykloje atsakinga Regina Gudanienė.

Virėjos Galina Romaškienė (dešinėje) ir Aldona Šmigelskienė progimnazijos valgykloje dirba daugiau nei 30 metų.

Virėjos Galina Romaškienė (dešinėje) ir Aldona Šmigelskienė progimnazijos valgykloje dirba daugiau nei 30 metų.

Vyr. virėja skaičiuoja kalorijas, užsako prekes, jas priima. Pašnekovė labai nuogąstavo dėl permainų nuo rugsėjo, kuomet maistas turės būti garintas, virtas, vegetariškas. Valgyklos vedėja įsitikinusi, kad viešieji pirkimai nėra gerai, nes juos laimi tas, kas pasiūlo mažiausią kainą, o po mažiausia kaina visada slepiasi kokybė.

Gerai, kad progimnazijoje maistas ruošiamas vietoje, nevežiojamas termosuose, virtuvės patalpos niekam neišnuomotos. Mitybos specialistai pastebi, kad šildomas maistas praranda savo naudingąsias medžiagas, kuo maistas šviežesnis, tuo jis yra vertingesnis. Mokykloje vaikai praleidžia didelę dienos dalį, todėl galimybė per pertrauką pavalgyti visaverčio maisto yra būtina. Kai maistas valgykloje skanus, tai ir nuotaika giedresnė, ir mokslas sekasi geriau.

Tomas Sarakiškis

Naujausi komentarai
 • nijole    2018-06-04 17:53         

  su tokiais gabumais jums reikia dirbti kokiame nors prestiziniame restorane , saunuoles moterys

 • Blinkevičius    2018-05-31 12:07         

  Skaniausia tai įdaryti kalmarai su pelėsiniu sūriu ir datulėmis, užpilti varadero padažu. niam niam.

 • .    2018-05-30 19:00         

  siaip tai atzalyne visada buvo geras maistas ir labai skanus varskes apkepas su razinkom ir siaip viskas skanu

 • padėka    2018-05-30 10:36         

  Labai ačiū, kad taip skaniai maitinote 30 metų

 • Anonimas    2018-05-30 09:30         

  Ačiū.

 • :-)    2018-05-30 01:43         

  o didelių koldūnų skanumas!!!! Sveikatos,sekmės ir asmeninės laimės šioms darbščioms moteriškėms!

 • 10 balu    2018-05-29 21:25         

  Šaunuoles.

 • tikrai    2018-05-29 19:33         

  Pagarba auksiniu rankų meistrems.

 • O    2018-05-29 19:28         

  O Dieve pačios dainiaus ir geriausios moterytes… Pasiilgau jau kotletuku ir kūgelio.. kurie išties superiniai…

 • ačiū    2018-05-29 18:27         

  Ačiū moterims už profesionalumą. Nors vaikai jau baigė mokyklą, bet visada prisimena labai skanų maistą.

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar jau pasinaudojote proga po Širvintas pasivažinėti Kalėdiniu traukinuku?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 9 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.