Kai padanga atsiduria prie konteinerio, ji tampa bešeimininke

Aplinkos ministerija informavo, kad visoms šalies savivaldybėms vėl sudaryta galimybė nemokamai utilizuoti jų teritorijose susikaupusias bešeimininkes padangų atliekas. Jas pagal ministerijos sudarytą sutartį iki 2009 metų gruodžio 20 dienos nemokamai priims ir tvarkys AB „Akmenės cementas“. Ši bendrovė įsipareigojo per nurodytą laiką utilizuoti iki 2000 tonų nebetinkamų naudoti padangų, kurias pristatys savivaldybės ir regioniniai atliekų tvarkymo centrai.

Būtina pastebėti, kad panaši galimybė buvo sudaryta ir pernai. Tada mūsų rajono seniūnijose net buvo aptvertos atskiros aikštelės, į kurias žmonės galėjo suvežti senas, nebenaudojamas padangas. Tačiau tokia galimybe naudotasi vangiai, o tiksliau – beveik visai nepasinaudota. Prieš Naujuosius apsilankius Juodiškiuose žvilgsnis užkliuvo už tuščios aikštelės. Tokią pat tuščią aikštelę teko matyti ir Alionyse. Seniūnas Sigitas Bankauskas tada sakė netikintis, kad žmonės atneš senų padangų. O jei atneš, tai vis tiek nebus ką išvežti, nes, pavyzdžiui, juodiškiečiai, sužinoję, kokiu tikslu aptveriamas žemės sklypelis, nesitvėrė iš džiaugsmo kailyje: „Tegul atneša, bus ką deginti per Naujųjų sutikimą…“

Beje, raginimai žmonėms gabenti nebenaudojamas padangas į Širvintų komunalinio ūkio teritoriją tada buvo iškabinti ir miesto daugiabučių namų laiptinėse, tačiau žmonės tokia civilizuota galimybe beveik nepasinaudojo. Ir ne todėl, kad neturėjo senų, naudoti nebetinkamų padangų. Lengviau jas buvo išmesti prie konteinerio ar į atliekoms surinkti skirtą priekabą, pavasarį pastatytą prie namo, nei vežti komunalininkams. Gal ir teisūs buvo senovės arabai sakydami: „Jei Mahometas neina prie kalno, tai kalnas ateina pas Mahometą“. Juo labiau, kad rezultatas tas pats – nebenaudojamos padangos vis tiek patenka į komunalininkų rankas.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Kai padanga atsiduria prie konteinerio, ji tampa bešeimininke"

  1. utilizuotojai parašė:

    UAB LitRec savo transportu isveza is imoniu netinkamas naudoti padangas visoje Lietuvoje.
    Isduodami atlieku pridavimo aktai.

    (37) 207369

Comments are closed.

scroll to top
+