Kai aktyvus gyvenimo būdas „veža“

Didžiausias Rimos palaikymas ir motyvacija - nuostabi šeima, kuriai stengiasi skirti didžiąją dalį dėmesio.

Didžiausias Rimos palaikymas ir motyvacija - nuostabi šeima, kuriai stengiasi skirti didžiąją dalį dėmesio.

Džiugu, kad kas kartą yra galimybė kalbinti talentingus, aktyvius ir savo darbą mylinčius Širvintų rajono gyventojus. Šį kartą bendraujame su, nepabijosiu tokio įvardijimo, „Barbe devyndarbe“ – 38-erių metų Širvintų kaimo gyventoja Rima Jasevičiene. Moteris nuo ryto iki vėlaus vakaro nepaleidžia iš rankų mobiliojo telefono ir geba būti Širvintų kaimo seniūnaite, bendruomenės „Upė“ lydere, rūpintis vaikų žaidimų kambario „Pipiras“ reikalais, organizuoti kavinės „Terasa“ veiklą bei plėtoti netrukus vėl duris atversiančios „Paplūdimio kavinės“ darbus. Žinoma, ką jau kalbėti apie mamos, namų tvarkytojos, virėjos, patarėjos šeimos klausimais ir kitus su šia sritimi susijusius darbus. Negana to, Rima „kremta mokslus“ aukštojoje mokykloje. Kaip įmanoma vienu metu tiek daug suspėti? Iš kur semtis tiek energijos, iš kur toks ryžtas ir atsidavimas darbui? Apie visa tai ir dar daugiau moteris su malonumu sutiko papasakoti mūsų laikraščiui bei pasidalijo keliais patarimais. 

– Džiugu, kad ir mums savo dienotvarkėje atradote laiko ir sutikote pasidalyti sava patirtimi. Tad, manau, kad visų pirma galime mūsų pokalbį pradėti nuo to, kaip ir kada prasidėjo ši jūsų veikla? Kokie buvo tolesni žingsniai?

– Viskas prasidėjo nuo to, kai tapau Širvintų kaimo seniūnaite. Pamaniau, kad verta pabandyti, ir iš trijų kandidačių buvau išrinkta. Praėjusių metų balandžio mėnesį susikūrė mūsų bendruomenė „Upė“. Pradėjome aktyviai veikti, rengti įvairius renginius: Užgavėnių puota, vaikų Vėlykėlės, mamyčių mainų turgelis, Kalėdų šventės, Gegužinė, sutapusi su Joninių švente, kuri subūrė didžiulį būrį žmonių. Iš tiesų net nesitikėjome, kad tiek daug gyventojų susirinks, tačiau matėme ir džiaugėmės, jog tokie renginiai yra paklausūs, kad žmonėms tai kelią džiaugsmą bei visus suvienija bendram tikslui. Žinoma, vienas lauke – ne karys, tad be aktyvių bendruomenės narių neįstengčiau to padaryti. Visi dirbame kaip vienas kumštis ir stengiamės gyventojų labui. Didžiausia problema yra ta, kad neturime patalpų, kuriose galėtume susirinkti ar laikyti bendruomenės inventorių, tad dėl to sunku gauti finansinę paramą. Bandome šią problemą spręsti ir tikime, kad įgyvendinsime ateities planus.

Šaunusis kavinės „Terasa“ kolektyvas.

Šaunusis kavinės „Terasa“ kolektyvas per Užgavėnių šventę.

Širvintų kaimo bendruomenė „Upė“ visų švenčių metu stebina kaimo gyventojus. Nuotrauka iš Kalėdinio laikotarpio.

Širvintų kaimo bendruomenė „Upė“ visų švenčių metu stebina kaimo gyventojus. Nuotrauka iš Kalėdinio laikotarpio.

Tiek apie pirmąjį žingsnį, kuris vis dar tęsiasi ir po kurio prasidėjo kita veikla. Atsirado nemažai pasiūlymų, su kuriais nedvejodama sutikau, nes žinojau, kad noriu dar aktyviau veikti. Pirmasis jų – Paplūdimio kavinė, vėliau sekė vaikų žaidimų kambarys ir kavinė „Terasa“. Prasidėjo įmonės veikla, kurioje kiekvieną dieną pasisemiu naujų žinių, papildau nekasdienės patirties bagažą ir stengiuosi įgyvendinti lankytojų pageidavimus. Džiaugiuosi, kad mūsų mieste gyvena aktyvus jaunimas, kuris nuolatos būriuojasi šiltiems pokalbiams mūsų kavinėje. Organizuojame įvairius vakaro pasisėdėjimus, kuomet gyventojai turi galimybę pabendrauti su įdomiais žmonėmis prie kavos puodelio. Nuolatos domimės naujovėmis, tobulinamės, klausiame žmonių nuomonės ir viską žingsnis po žingsnio įgyvendiname.

– Manau, ne tik man, bet ir mūsų skaitytojams įdomu sužinoti, kaip jums pavyksta visur suspėti, nes kiek žinau, jog pati dar ir studijuojate universitete?

– Tiesiog stengiuosi. Matyt, mano toks būdas – aktyvi veikla mane „veža“ (šypsosi pašnekovė). Svarbiausia yra visą veiklą tinkamai planuoti. Reikia nuolatos tikėti, pasitikėti savo jėgomis ir bandyti, nes tik tokiu požiūriu vadovaujantis pasiekiami geriausi rezultatai. Kai darbas jau tampa ir tavo asmeninio gyvenimo dalimi – svarbu turėti šeimos palaikymą, kad būtų skatinimas bei motyvacija iš šalies, nes pasitaiko tokių momentų, jog ne visada gali pakankamai dėmesio skirti artimiausiems, tad tarpusavio supratimas yra neatsiejama aktyvios veiklos dalis.

Paplūdimio kavinės atidarymo metu.

Paplūdimio kavinės atidarymo metu.

Taip, šiuo metu studijuoju Vilniaus Gedimino technikos universitete aplinkos inžineriją. Galbūt daugumai kyla klausimas, ar ne per vėlu studijoms? Mano manymu – tai niekada nėra vėlu. Neturėjau galimybės siekti mokslo aukštumų baigusi dvylika klasių, nes teko prižiūrėti sergančią mamą ir rūpintis didžiuliu ūkiu. Dėl to tikrai nesigailiu, nes visa tai užgrūdino, dabar nesibaidau net ir sunkiausių darbų. Tad kiek vėliau, paaugus vaikams, skatinama vyro, nusprendžiau stoti į aukštąją. Mano manymu, įgyti aukštąjį išsilavinimą yra be galo svarbu ne dėl visuomenės suformuoto požiūrio, o dėl savęs, nes studijos gerokai papildo žinių bagažą bei sukelia didesnį pasitikėjimą savimi. Tad sėkmingai studijuoju penktame kurse ištęstinių studijų valstybės finansuojamoje programoje ir tuo be galo džiaugiuosi bei nuolatos mokytis skatinu savo vaikus.

– Stebiuosi jūsų trykštančiu entuziazmu vykdomai veiklai, gebėjimu suderinti tiek daug darbų vienu metu ir, žinoma, galiu linkėti tik didžiausios sėkmės. Galbūt norėtumėte kažką perduoti mūsų laikraščio skaitytojams?

– Visų pirma, norėčiau kreiptis į jaunimą su prašymu neemigruoti svetur, o visaip, kaip įmanoma, kurti gyvenimą čia. Aišku, pradžioje nėra lengva, bet pabandyti visuomet verta, nes norisi būtent gimtajame mieste matyti savo atžalų darbo vaisius ir džiaugtis pasiektais rezultatais.

Norėčiau, kad vyresnio amžiaus žmonės džiaugtųsi gamta, didžiuotųsi gyvendami tokiame gražiame ir jaukiame miestelyje, o galintys ir norintys dirbti ieškotų darbo perspektyvų, generuotų įvairias verslo idėjas, prisidėtų prie aktyvių žmonių bei sukurtų džiaugsmo ne tik sau, bet ir kitiems. Tiesiog visi kartu gerais darbais kurkime vieningą Širvintų rajono bendruomenę.

Odeta Kuročkina

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

4 Atsakymai į “Kai aktyvus gyvenimo būdas „veža“”

 1. Lola parašė:

  Iš straipsnio galima buvo suprasti tik viena – žmogus kuriam reikia pastoviu aplodismentu 🙂

 2. onutė parašė:

  Rimutė, nuoširdūs linkėjimai tau iš Ukmergės. Sekmės.

 3. Lina parašė:

  Puikus pavyzdys visiems bambantiems, pavydetina energija

 4. Rimantas parašė:

  Šaunuolė mūsų Rimutė, visur suspėja, puikus pavyzdys visiems

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+