Ką daryti, jei „greitukė“ – ne malūnsparnis?

Negi kartu su greitąją reiks ieškoti traktoriaus.

Negi kartu su greitąja reiks ieškoti traktoriaus.

Į „Širvintų krašto“ redakciją paskambinusi skubios pagalbos specialistė piktinosi, jog Greitosios medicinos pagalbos automobilis Maišelių kaime negalėjo privažiuoti prie vienkiemyje gyvenančios Juzefos Grikšienės namų.

Pasak greitosios pagalbos medikės, kelias iš abiejų lauko pusių užblokuotas skersai suguldytais gelžbetoniniais stulpais specialiai, kad negalėtų pravažiuoti lengvasis automobilis. „Mes dirbame su rezerviniu fordu, o jis labai žemas, todėl reikėjo važiuoti per pasėlius. Vairuotojas vienoje vietoje labai atsargiai vos vos pravažiavo grioviuką. Šis pavasaris buvo sausas, tad pravažiuoti galima, tačiau kas bus rudenį? Mes neturėjome pasirinkimo, nes atstumas iki trobos – gal daugiau kaip pusė kilometro. Ten gyvena sena močiutė ir, manau, kvietimų dar sulauksime. Kaip mums reikės pravažiuoti? O jeigu per pasėlius važinėti, galima ir baudos sulaukti. Vairuotojas, pamatęs tolumoje stovinčią kaliausę, pajuokavo, kad mus jau kažkas stebi…“ – pasakojo skubios pagalbos specialistė.

Su redakcija bendravo ir pati Maišelių kaimo gyventoja Juzefa Grikšienė. Ji skundėsi, kad prie jos sodybos negali privažiuoti joks automobilis, nes kelias – užtvertas. Pasak ponios Juzefos, per lauką link namų ji eidavo ir važiuodavo nuo vaikystės, o dabar, sulaukus senatvės, pasirodo, juo naudotis nebegalima. „Į namus galima pakliūti tik malūnsparniu…“ – teigė moteris.

Situaciją pakomentavo Širvintų rajono savivaldybės administracijos Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas Justinas Kontrimavičius:

„Jūsų minėta moteris kreipėsi į teismą nustatyti per lauką link jos sodybos einančiam keliui servitutą (jis apibrėžiamas kaip teisė naudotis svetimu nekilnojamuoju daiktu daiktu, šiuo atveju keliu). Priešistorė tokia: anksčiau Juzefa Grikšienė naudojosi šiuo keliu, tačiau jis niekam nepriklausė, buvo valstybinis. Nacionalinė žemės tarnyba, pasitikrinusi planuose ir pamačiusi, jog sodybos link iš kitos pusės yra suplanuotas kitas kelias, pardavė žemės sklypą su tuo keliuku privačiam asmeniui, o pastarasis nuo tos pačios dienos nebeleido minėtai moteriai naudotis tuo keliuku. Tačiau šiandien tas kitas kelias yra tik planuose, tikrovėje jo nėra. Taigi, nusipirkęs sklypą, žmogus užtvėrė per jo žemę einantį keliuką ir nebeleidžia juo naudotis. Tada ponia Grikštienė kreipėsi į teismą, prašydama nustatyti servitutinį kelią per minėtą sklypą. Byla pasiekė Aukščiausiąjį teismą, kuris atmetė šį prašymą motyvuodamas, kad yra suplanuotas kelias iš kitos pusės. Tada moteris padavė į teismą Savivaldybę, kad ji informuotų, per kiek laiko bus nutiestas naujas kelias. Taip, tas kelias yra suplanuotas ir priskirtas prižiūrėti Savivaldybei, tačiau jis skirtas tik vienam žmogui privažiuoti, jis nepatenka į prioritetinių kelių sąrašą, o jo sąmata yra apie 100tūkst. eurų. Tai didžiulė suma Savivaldybei, norint nutiesti kelią vienam žmogui. Ginčas šiuo metu sprendžiamas teisme, teismo posėdis paskelbtas liepos 5 dieną. Teisme Juzefa Grikšienė reikalauja ne nutiesti kelią, tačiau pasakyti, per kiek metų savivaldybė tai padarys. Teismas vyksta, tačiau nė vienas teisės aktas nenumato, per kiek laiko Savivaldybė privalo tai padaryti. Savivaldybės taryba yra patvirtinusi tvarką, kokiu būdu yra atrenkami keliai remontui, šis kelias neatitinka nė vieno iš nustatytų reikalavimų, jis nepatenka į remontuotinų ar naujai tiesiamų kelių sąrašą. Mažai tikėtina, kad jis kada nors bus įtrauktas, nes šiuo atveju vieno žmogaus interesai negali būti aukščiau kitų. Yra aibė remontuotinų kelių, kuriais važinėja šimtai žmonių. Pati geriausia išeitis poniai Juzefai būtų susitarti su sklypo savininku, tačiau matyt tarp jų yra kilęs konfliktas, ir sklypo savininkas yra griežtai pasakęs, kad neleis, tuo labiau, kad teismas nenustatė servitutinio kelio galimybės.“

Adomas Žvirblis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

6 Atsakymai į “Ką daryti, jei „greitukė“ – ne malūnsparnis?”

 1. 1001 parašė:

  paprasta sia situacija issprest…jei leista privatizuot si keliuka tai kazkur yra poperiukas su parasais….vat atleist tuos parasu rasytojus nuo ju sunkaus darbo ir pastatyt prie naujo kelio tiesimo darbu…-te atsako uz savo parasa

 2. Manau parašė:

  Protingi zmones tai pirma pastato nauja po to griauna sena, o cia “ proto bokstai“ nutare, jei yra projektas tai per ta projekta galima ir vaziuot, o tikras, senas kelias – pricxhvatizuotas. Ir dabar nera kaltu, visi galai i vandeni. O tu biednas zmogus eik namo kaip nori.

 3. paskutiniam parašė:

  vieniem zemes vis maza, kitiem postu, tretiem valdzios vis maza ir maza.Lyg 500 metu ruosiasi gyventi ir vis per teismus del kiekvieno sudeliooko. Zmones,apsiraminkite,musu jau nebus, o saule vis dar svies. Kaip jums visada visko maza.

 4. Eziuk*s parašė:

  tai gal pigiau butu uz tuos pinigus miesto centre nama pastatyt? :))) ,,,zmonems maza,maza ir maza tos zemeles….kiek jau tokiu cia nevaiksciok,cia nevaziuok,cia neziurek….anapilin viska nusinesit?,,,zmogus visa amziu ten vaziavo ir buvo gerai-tai ne-prichvartizavom

 5. gal parašė:

  reiktu ipareigoti JUZEFA nesioti teisejams nestuvais?

 6. rinkejas parašė:

  Tokia turtinga savivaldybė, galėtu kelią ir padaryti

Comments are closed.

scroll to top
+