Informacija iš naujausio numerio: „Trečiokų“ skandalas: supyko, kad komitetai atsistojo aukščiau?

Trečiadienį Lietuvos socialdemokratų partija Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateikė prašymą dėl sausio 18 dieną VRK organizuoto savivaldos rinkimų numerių traukimo. Partijoms ištraukus numerius, savivaldybių komisijose turėjo būti organizuojamas numerių traukimas rinkimų komitetams. Socialdemokratų teigimu, „gavus informaciją apie rinkimų komitetų numerius yra akivaizdu, kad jis nevyko skaidriai, kai kurių komisijų nariai net nebuvo informuoti apie traukimą, neaišku kada vyko traukimas ir apskritai ar jis įvyko sausio 18 d., kaip buvo nurodžiusi VRK, ar vėliau“. 

Kaip dėstoma viešojo informavimo priemonėms išplatintame socialdemokratų prašyme, „gavus informaciją iš skirtingų savivaldybių matyti, kad VRK rinkimų organizavimo skyrius nesugebėjo užtikrinti skaidrios ir sąžiningos rinkimų komitetų numerių traukimo procedūros, skirtingose savivaldybėse jis vyko chaotiškai, iš kai kurių savivaldybių gauta informacija, kad numeriai traukti nebuvo, jie tiesiog buvo pasirinkti pagal pageidavimą ir pan.“

Socialdemokratams kyla „pagrįstų abejonių“ dėl skaidraus rinkimų komiteto numerių traukimo Anykščių, Birštono, Biržų, Druskininkų, Kazlų Rūdos, Pagėgių, Lazdijų, Skuodo, Širvintų, Ukmergės, Varėnos ir Vilkaviškio savivaldybėse.

Širvintų rajono savivaldybėje burtų keliu trečiasis numeris atiteko Visuomeninis rinkimų komitetui „Živilės Pinskuvienės komanda – už sėkmingą Širvintų kraštą“.

„Išvardintose savivaldybėse rinkimų komitetai „ištraukė“ 3-ius numerius. Kai kuriose iš šių savivaldybių rinkimuose dalyvauja tik 1 rinkimų komitetas, kurio atstovai „ištraukė“ 3-ius numerius. Kai kurios iš šių savivaldybių yra valdomos merų, kurie šiuose rinkimuose dalyvauja rinkimų komitetų sąrašuose (Anykščių – K.Tubis, Druskininkų – R.Malinauskas, Lazdijų – A.Margelis, Pagėgiųose – V.Komskis, Širvintų – Ž.Pinskuvienė, Varėnos – A.Kašėta) ir jų atstovai taip pat netikėtai „ištraukė“ 3-ius numerius,“ – skelbia socialdemokratai ir prašo artimiausiame VRK posėdyje anuliuoti savivaldybių komisijų sprendimus dėl rinkimų komitetų numerių tose savivaldybėse, „kuriose buvo padaryti pažeidimai ir nebuvo užtikrintas numerių traukimo skaidrumas bei organizuoti pakartotinį rinkimų komitetų numerių traukimą Vilniuje“.

Kaip skelbia VRK, 48 savivaldybėse iš viso užregistruoti 97 visuomeniniai rinkimų komitetai, kuriuose įrašyta per 6,6 tūkst. narių. Po 8 rinkimų komitetus varžysis dėl mandatų Vilniuje ir Klaipėdoje, po 4 – Šiauliuose ir Zarasų rajone, kitur – mažiau.

Nesinori tikėti, kad šis socialdemokratų prašymas gali būti ne kas nors kita, o bandymas atitraukti visuomenės ir VRK dėmesį nuo praėjusią savaitę kilusio „generolų skandalo“, kai buvo paskelbta informacija apie buvusių aukštų statutinių pareigūnų posūkį į politiką po socialdemokratų vėliava. Kaip teigė Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadovas Ričardas Pocius, buvusių aukštų statutinių pareigūnų rengiamuose susitikimuose galėjo būti tariamasi, kaip kurstyti nesantaiką sistemoje. Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas teigė, kad VST informacija rodo, jog kai kurie asmenys organizavo nepasitikėjimą dabartiniais ministerijai pavaldžių įstaigų vadovais. Yra duomenų apie kai kurių buvusiųjų galimus ryšius su prorusiškomis struktūromis.

Bet grįžkime prie „trečiokų“ skandalo. Kadangi rinkimuose dalyvauja 15 partijų, o vienoje rinkimų apygardoje daugiausia registruota po 8 rinkimų komitetus, buvo galima rinktis kurį nors vieną numerį iš 23 (15+8=23). Visuomeniniai rinkimų komitetai traukė iš skaičių, kurie liko laisvi po to, kai numerius burtų keliu išsidalijo 15 partijų. Paaiškėjo, kad rinkimų komitetai galėjo ištraukti atlikusius 3, 9, 11, 14, 15, 19, 20 arba 23. Pagal lygias tikimybių teorijos galimybes, bet kurį šių skaičių, taip pat ir 3, galėjo išsitraukti po 12 savivaldybių (97:8=12,1).

Beje, 4-ąjį numerį gavę socialdemokratai kaip tik ir pamini tokį savivaldybių skaičių, kur buvo ištraukti trejetukai. Žinoma, tai tik lygių tikimybių teorija, kuri, kaip aiškina tikimybių teorijos specialistai, turėtų pasitvirtinti tik per daug traukimų. Pavieniais atvejais viskas priklauso nuo atsitiktinumo – įmanoma, kad tas pats skaičius iškristų visiems. Šįsyk numerį 3 šalyje išsitraukė kiek mažiau nei penktadalis, t. y. 20 komitetų.

Ar šis triukšmas turi pagrindo, parodys ateitis. Šiaip vieno tikrai nepaneigsi: jei prieš ketverius metus socialdemokratai puolė tiesioginiuose Širvintų mero rinkimuose dalyvavusią Živilę Pinskuvienę, šiandien tų „blogiukų“ sąrašas, kaip galima suprasti iš išvardintų savivaldybių, jau gerokai platesnis.

     
Naujausi komentarai
 • hortenzija    2019-02-04 21:36         

  Pasistudijavus partinukų sąrašus, panagrinėjus jų deklaracijas, matosi, kad impozantiškiausias ŽP komiteto sąrašas. Linkiu šiai šauniai komandai sėkmės. Aišku, purvinimo ir šmeižimo bus daug, bet ten bus tik nevilties šauksmas :)

 • Anonimas    2019-02-04 13:53         

  Lygiu Pinskuvienei nėra. Ji bus mere.

 • .    2019-02-04 07:04         

  Demokratinėje valstybėje kiekvienas pilietis turi teisę būti kandidatu rinkimuose, jei atitinka įstatymų nustatytus reikalavimus. O jau kandidatavimo rezultatai priklauso nuo rinkėjų valios. Ir joks pilietiškasis, jokia teisingoji, jokie buvusieji neturi jokios teisės kištis, šmeižti ar kitokiu būdu niekinti.

 • georgas    2019-02-03 20:41         

  Pinskuviene parode, kas yra geras meras ir kaip turi meras dirbti, o ne vien tik soste sedeti ir alga imti.

 • vale    2019-02-03 20:13         

  nemaloni persona

 • santa    2019-02-03 19:49         

  gaila tiuske i merus neina :) ))))))))))))))))) gal bus admin direktore jei sarpiu isrinks, tandemas neisskiriamas :)

 • o    2019-02-03 19:01         

  O aš palaikysiu krikščioniškąsias vertybes ir balsuosiu už 16 NUMERĮ.

 • hmmm    2019-02-03 18:14         

  tai aisku, socdemai pikti, nes patys 4 , bet kam taip susireiksminti…..tvarkieciai tai 1, reikia rasyt i vrk kad atimtu….

 • koks    2019-02-03 18:13         

  koks skirtumas koks nr, visi uz dabartine mere ir komanda balsuos

 • cirviniai blynai    2019-02-02 20:05         

  As skaityt moku ir man visai nesvarbu, koks numeris duotas komitetui. Del manes nors ir 33 ar 333 , as vis tiek balsuosiu uz Pinskuvene.Paskaitysiu ir susirasiu.

 • ?    2019-02-02 19:18         

  Gal kas geletu paaiskinti, kaip cia yra? Is vrk puslapio Kandidatai verciasi individualia veikla, pajamu beveik negauna, mokesciu moka 0, o grynais turi kazin kiek tukstanciu? Tai is kur tie pinigai? Gal as cia ko nesuprantu?

 • jo    2019-02-02 17:39         

  jeigu iki 16-os maisai alu su degtine, tai 18-os maisai zvyra su cementu

 • er    2019-02-01 21:52         

  Cia buvusieji nerimsta, baisiaii norisi

 • volas    2019-02-01 21:49         

  pjaukitės dėl lovio,o man vienodai,juk paprasties pasrėbti vis vien neduos

 • lione    2019-02-01 21:32         

  Opozicijos sansai labai silpni arba kitaip tariant beviltiski. Labai mane nuvyle vakar dienos posedzio iraso perklausa. Nepateisinamas elgesys arba kitaip tariant pramustas dugnas. Po tokiu absurdisku kalbu ir priekaistu nezinau kas begaletu balsuoti? As tik uz Pinskuviene.

 • Izolda    2019-02-01 19:55         

  Tik uz sarasa Nr. 3. Apie kitus geriau patylesiu. Nera ko rinkti. Labai silpni sarasai.

 • laima    2019-02-01 19:49         

  Sekmes Ziviles komitetui. Butinai balsuosiu ir palaikysiu.

 • zenonas    2019-02-01 19:49         

  Širvintose nebuvo jokio burtų traukimo. Rinkimų apygardos komisija paskyrė “komitetui” trečią numerį. Tikimybių teorijos niekas netikrino.

Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt
Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus info@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar Širvintose reikėtų vietos, kur veiktų visiems atviras nemokamas internetas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 10 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.