Informacija iš naujausio numerio: „Trečiokų“ skandalas: supyko, kad komitetai atsistojo aukščiau?

Trečiadienį Lietuvos socialdemokratų partija Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateikė prašymą dėl sausio 18 dieną VRK organizuoto savivaldos rinkimų numerių traukimo. Partijoms ištraukus numerius, savivaldybių komisijose turėjo būti organizuojamas numerių traukimas rinkimų komitetams. Socialdemokratų teigimu, „gavus informaciją apie rinkimų komitetų numerius yra akivaizdu, kad jis nevyko skaidriai, kai kurių komisijų nariai net nebuvo informuoti apie traukimą, neaišku kada vyko traukimas ir apskritai ar jis įvyko sausio 18 d., kaip buvo nurodžiusi VRK, ar vėliau“. 

Kaip dėstoma viešojo informavimo priemonėms išplatintame socialdemokratų prašyme, „gavus informaciją iš skirtingų savivaldybių matyti, kad VRK rinkimų organizavimo skyrius nesugebėjo užtikrinti skaidrios ir sąžiningos rinkimų komitetų numerių traukimo procedūros, skirtingose savivaldybėse jis vyko chaotiškai, iš kai kurių savivaldybių gauta informacija, kad numeriai traukti nebuvo, jie tiesiog buvo pasirinkti pagal pageidavimą ir pan.“

Socialdemokratams kyla „pagrįstų abejonių“ dėl skaidraus rinkimų komiteto numerių traukimo Anykščių, Birštono, Biržų, Druskininkų, Kazlų Rūdos, Pagėgių, Lazdijų, Skuodo, Širvintų, Ukmergės, Varėnos ir Vilkaviškio savivaldybėse.

Širvintų rajono savivaldybėje burtų keliu trečiasis numeris atiteko Visuomeninis rinkimų komitetui „Živilės Pinskuvienės komanda – už sėkmingą Širvintų kraštą“.

„Išvardintose savivaldybėse rinkimų komitetai „ištraukė“ 3-ius numerius. Kai kuriose iš šių savivaldybių rinkimuose dalyvauja tik 1 rinkimų komitetas, kurio atstovai „ištraukė“ 3-ius numerius. Kai kurios iš šių savivaldybių yra valdomos merų, kurie šiuose rinkimuose dalyvauja rinkimų komitetų sąrašuose (Anykščių – K.Tubis, Druskininkų – R.Malinauskas, Lazdijų – A.Margelis, Pagėgiųose – V.Komskis, Širvintų – Ž.Pinskuvienė, Varėnos – A.Kašėta) ir jų atstovai taip pat netikėtai „ištraukė“ 3-ius numerius,“ – skelbia socialdemokratai ir prašo artimiausiame VRK posėdyje anuliuoti savivaldybių komisijų sprendimus dėl rinkimų komitetų numerių tose savivaldybėse, „kuriose buvo padaryti pažeidimai ir nebuvo užtikrintas numerių traukimo skaidrumas bei organizuoti pakartotinį rinkimų komitetų numerių traukimą Vilniuje“.

Kaip skelbia VRK, 48 savivaldybėse iš viso užregistruoti 97 visuomeniniai rinkimų komitetai, kuriuose įrašyta per 6,6 tūkst. narių. Po 8 rinkimų komitetus varžysis dėl mandatų Vilniuje ir Klaipėdoje, po 4 – Šiauliuose ir Zarasų rajone, kitur – mažiau.

Nesinori tikėti, kad šis socialdemokratų prašymas gali būti ne kas nors kita, o bandymas atitraukti visuomenės ir VRK dėmesį nuo praėjusią savaitę kilusio „generolų skandalo“, kai buvo paskelbta informacija apie buvusių aukštų statutinių pareigūnų posūkį į politiką po socialdemokratų vėliava. Kaip teigė Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadovas Ričardas Pocius, buvusių aukštų statutinių pareigūnų rengiamuose susitikimuose galėjo būti tariamasi, kaip kurstyti nesantaiką sistemoje. Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas teigė, kad VST informacija rodo, jog kai kurie asmenys organizavo nepasitikėjimą dabartiniais ministerijai pavaldžių įstaigų vadovais. Yra duomenų apie kai kurių buvusiųjų galimus ryšius su prorusiškomis struktūromis.

Bet grįžkime prie „trečiokų“ skandalo. Kadangi rinkimuose dalyvauja 15 partijų, o vienoje rinkimų apygardoje daugiausia registruota po 8 rinkimų komitetus, buvo galima rinktis kurį nors vieną numerį iš 23 (15+8=23). Visuomeniniai rinkimų komitetai traukė iš skaičių, kurie liko laisvi po to, kai numerius burtų keliu išsidalijo 15 partijų. Paaiškėjo, kad rinkimų komitetai galėjo ištraukti atlikusius 3, 9, 11, 14, 15, 19, 20 arba 23. Pagal lygias tikimybių teorijos galimybes, bet kurį šių skaičių, taip pat ir 3, galėjo išsitraukti po 12 savivaldybių (97:8=12,1).

Beje, 4-ąjį numerį gavę socialdemokratai kaip tik ir pamini tokį savivaldybių skaičių, kur buvo ištraukti trejetukai. Žinoma, tai tik lygių tikimybių teorija, kuri, kaip aiškina tikimybių teorijos specialistai, turėtų pasitvirtinti tik per daug traukimų. Pavieniais atvejais viskas priklauso nuo atsitiktinumo – įmanoma, kad tas pats skaičius iškristų visiems. Šįsyk numerį 3 šalyje išsitraukė kiek mažiau nei penktadalis, t. y. 20 komitetų.

Ar šis triukšmas turi pagrindo, parodys ateitis. Šiaip vieno tikrai nepaneigsi: jei prieš ketverius metus socialdemokratai puolė tiesioginiuose Širvintų mero rinkimuose dalyvavusią Živilę Pinskuvienę, šiandien tų „blogiukų“ sąrašas, kaip galima suprasti iš išvardintų savivaldybių, jau gerokai platesnis.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • hortenzija parašė:

  Pasistudijavus partinukų sąrašus, panagrinėjus jų deklaracijas, matosi, kad impozantiškiausias ŽP komiteto sąrašas. Linkiu šiai šauniai komandai sėkmės. Aišku, purvinimo ir šmeižimo bus daug, bet ten bus tik nevilties šauksmas 🙂

 • Anonimas parašė:

  Lygiu Pinskuvienei nėra. Ji bus mere.

 • . parašė:

  Demokratinėje valstybėje kiekvienas pilietis turi teisę būti kandidatu rinkimuose, jei atitinka įstatymų nustatytus reikalavimus. O jau kandidatavimo rezultatai priklauso nuo rinkėjų valios. Ir joks pilietiškasis, jokia teisingoji, jokie buvusieji neturi jokios teisės kištis, šmeižti ar kitokiu būdu niekinti.

 • georgas parašė:

  Pinskuviene parode, kas yra geras meras ir kaip turi meras dirbti, o ne vien tik soste sedeti ir alga imti.

 • vale parašė:

  nemaloni persona

 • santa parašė:

  gaila tiuske i merus neina :)))))))))))))))))) gal bus admin direktore jei sarpiu isrinks, tandemas neisskiriamas 🙂

 • o parašė:

  O aš palaikysiu krikščioniškąsias vertybes ir balsuosiu už 16 NUMERĮ.

 • hmmm parašė:

  tai aisku, socdemai pikti, nes patys 4 , bet kam taip susireiksminti…..tvarkieciai tai 1, reikia rasyt i vrk kad atimtu….

 • koks parašė:

  koks skirtumas koks nr, visi uz dabartine mere ir komanda balsuos

 • cirviniai blynai parašė:

  As skaityt moku ir man visai nesvarbu, koks numeris duotas komitetui. Del manes nors ir 33 ar 333 , as vis tiek balsuosiu uz Pinskuvene.Paskaitysiu ir susirasiu.

 • ? parašė:

  Gal kas geletu paaiskinti, kaip cia yra? Is vrk puslapio Kandidatai verciasi individualia veikla, pajamu beveik negauna, mokesciu moka 0, o grynais turi kazin kiek tukstanciu? Tai is kur tie pinigai? Gal as cia ko nesuprantu?

 • jo parašė:

  jeigu iki 16-os maisai alu su degtine, tai 18-os maisai zvyra su cementu

 • er parašė:

  Cia buvusieji nerimsta, baisiaii norisi

 • volas parašė:

  pjaukitės dėl lovio,o man vienodai,juk paprasties pasrėbti vis vien neduos

 • lione parašė:

  Opozicijos sansai labai silpni arba kitaip tariant beviltiski. Labai mane nuvyle vakar dienos posedzio iraso perklausa. Nepateisinamas elgesys arba kitaip tariant pramustas dugnas. Po tokiu absurdisku kalbu ir priekaistu nezinau kas begaletu balsuoti? As tik uz Pinskuviene.

 • Izolda parašė:

  Tik uz sarasa Nr. 3. Apie kitus geriau patylesiu. Nera ko rinkti. Labai silpni sarasai.

 • laima parašė:

  Sekmes Ziviles komitetui. Butinai balsuosiu ir palaikysiu.

 • zenonas parašė:

  Širvintose nebuvo jokio burtų traukimo. Rinkimų apygardos komisija paskyrė „komitetui“ trečią numerį. Tikimybių teorijos niekas netikrino.

Kiti straipsniai:

VMI gyventojams pradeda grąžinti pajamų mokesčio permokas

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Vilniaus regiono gyventojai uždirba daugiausiai šalyje, taigi gali sumokėti už tai, kas kitiems – nemokamai

Širvintos – gerasis pavyzdys

Į Šniponis – dar gerų baldų savo namams

„Šimtmečio Širvintos“ – jau prekyboje

Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?

Reikia, kad tokių žmonių būtų daugiau ir Vyriausybėje, ir visur kitur

Informacija iš naujausio numerio: Apie „negerus“ skaičius, „negeras“ gėles ir „negerą“ knygą

Aiškėja naujos valdžios kontūrai

Informacija iš naujausio numerio: Širvintose lankėsi kandidatas į Prezidentus Saulius Skvernelis

Šiluma atpigo

Norite priduoti senas padangas kito žmogaus vardu? Pasirūpinkite įgaliojimu

Privačių miškų aktualijos

Afrikinio kiaulių maro aukų – dešimtys tūkstančių: kol nėra vakcinos, ligą sustabdyti privalome ir galime patys

Informacija iš naujausio numerio: Apie kokią pergalę sapalioja kariuomenei vadovaujantis eilinis?

„Visą laiką viduje jausdavau, kad noriu padėti žmonėms“

Lidso lietuvių bendruomenėje pirmu smuiku griežia širvintiškiai

Dyzeliniai automobiliai vis dar dominuoja rajono keliuose

Pranešimas spaudai: VMI skelbia pajamų deklaravimo startą

Širvintų įkrovimo stotelė nematoma elektromobilių vartotojams

Informacija skaitytojams!

KONKURSAS!

Apklausa

Kurio Širvintų rajono savivaldybės tarybos nario mažiausiai pasigesite (galite pažymėti iki 5 pavardžių).

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Nuorodos