Į rajoną koją kelią traktorių „Belarus“ gamybos gigantas

Taip turėtų atrodyti šalia magistralės Vilnius-Panevėžys ketinama statyti traktorių „Belarus“ gamybos įmonė.

Taip turėtų atrodyti šalia magistralės Vilnius-Panevėžys ketinama statyti traktorių „Belarus“ gamybos įmonė.

Praėjusių metų pabaigoje rašėme, kad Lietuvos laisvosios rinkos institutas tradiciškai paskelbė Lietuvos savivaldybių indeksą. Tai padaryta jau aštuntąjį kartą – tradiciškai išskirtos 6 didžiosios ir 54 mažosios šalies savivaldybės. 2018 metų savivaldybių indekse Širvintų rajonas, surinkęs 57 balus, su Vilkaviškio ir Marijampolės rajonų savivaldybėmis dalijasi 18-20 vieta. 

Ši vieta būtų buvusi geresnė, jei ne įsisenėjusi bėda – nedžiugino „Investicijų ir plėtros“ rodikliai. Širvintose, kaip ir daugumoje mažųjų savivaldybių, stigo investicijų. Vienam gyventojui teko 632 eurai materialinių investicijų, aki šalies vidurkis – 1084 eurai. Dar mažiau teko tiesioginių užsienio investicijų – 136 eurai, kai šalies vidurkis – 1129 eurai.

Kalbėdama apie santykinai nedaug veikiančių verslo subjektų, Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė tada prisipažino, kad iš tiesų Savivaldybė jaučia, kad verslo atstovai Širvintų rajonu domisi, dažnai kreipiasi su klausimais. Tačiau galutiniam apsisprendimui, jos nuomone, neretai koją pakiša ir priešiškai nusiteikusių politikų bei žiniasklaidos formuojama neigiama nuomonė apie mūsų kraštą. Tačiau gerus pokyčius jaučia ir tiki, kad situacija tikrai gerės.

Direktorė akcentavo, kad Širvintų rajono savivaldybė įvairiais būdais skatina privačias investicijas, gerina verslo aplinką.

Reikalai juda į gerąją pusę. Yra vilčių, kad rajoną atras ne tik vietos, bet ir užsienio investuotojai. Vienas tokių projektų, kuris, tikėtina, taps realybe jau netrukus – Jauniūnų seniūnijoje ketinama statyti su pasauliniu traktorių gamybos gigantu Minsko traktorių gamykla MTZ (Baltarusija) siejama gamybos įmonė. Minske pagaminti traktoriai „Belarus“ sudaro apie 8 proc. pasaulio traktorių produkcijos. Tai universalūs traktoriai, pritaikyti žemės ūkio darbams, komunaliniam ūkiui, krovinių pervežimui. Į užsienį baltarusiai išveža apie 85 proc. pagaminamos produkcijos, ji keliauja daugiau kaip į pusšimtį pasaulio šalių.

Na o šiai gamyklai yra parinkta vieta Žarnavagių kaime, dešinėje pusėje prie viaduko per magistralę Vilnius-Panevėžys, šalia kelio, vedančio į Bartkuškį. Tai būtų traktorių surinkimo (gamybos) paskirties pastatas su administracinėmis patalpomis. Pastatą ketinama statyti 1,9 ha žemės sklype. Bendras naujai statomo pastato plotas siektų 1329,36 kv. m.

Pagal pateikiamą pastato vizualizaciją ir kitus duomenis galima susidaryti vaizdą, kad bent artimiausiu metu didelėmis gamybos apimtimis ši gamybos įmonė nepasižymės. Greičiausiai iš komplektuojančių detalių nedideliais kiekiais čia bus surenkami ar pritaikomi atitinkamai paskirčiai kai kurie traktorių „Belarus“ modeliai.

Patekimui į sklypą iš magistralinio kelio A2 Vilnius-Panevėžys nuovažoje į rajoninį kelią Nr. 4313 Jauniūnėliai-Musninkai numatoma suprojektuoti žiedinę sankryžą, tolygiai paskirstanti esamus bei numatomus transporto srautus, taip pat suformuoti reikiamą įvažiavimą į projektuojamą sklypą iš pietinės kraštinės.

Viešą susirinkimą dėl šio projekto ketinama surengti kovo 12-ąją dieną Širvintų rajono savivaldybės II aukšto foje.

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

22 Atsakymai į “Į rajoną koją kelią traktorių „Belarus“ gamybos gigantas”

 1. Ubagų investicijos parašė:

  gerovės nesukurs, tik priterš ir gamtą sudarkys, kaip ir dėl jų atominės mūsų rajono žmonėms labai didelis nerimas, ypač daug bėdos pridarytų gyvenantiems arčiau Neries.
  Projektas tik tam, kad nemokėti importo mokesčių tai tokia čia ir gamyba. Galima pagalvoti veržlių sukimas pas mus pigiau kainuoja nei ten 🙂

 2. tadas parašė:

  dabartines valdzios deka rajonu domisi investuotojai, labai gerai

 3. pries tai rasiusiam parašė:

  Reikia skaityti ne vien tik „teisingą“ spaudą ir viską zinosi.

 4. Polis parašė:

  Iš kur tai?net negirdėta,manau rinkimai????

 5. ir vėl aš ........... parašė:

  Smagu ,kad kažkas vyksta ,nereikia norėti ,kad per keturis metus rajonas ,,apliptų“ investuotojais . 🙂

 6. pries tai rasiusiam parašė:

  Paskubekite su skundais, nes sekmadieni rinkimai, niekas nespes pafilmuoti , zvakeliu padegiot, nes pirmadieni jau bus ……………….nors ir tvanas.

 7. Paviršutiniškiems parašė:

  Ne mūsų rajonu domisi, domisi vieta, kad būtų netoli Vilniaus ir galėtų atsivežt iš ten darbuotojus :))))))))
  Pas mus turbūt mažiausia žemės kaina

 8. juze parašė:

  cia turbut opozicijos nuopelnas, jie gi viska suplanavo 🙂

 9. Petras parašė:

  Juokinga,mat tipo ju nuopelnas kad ateina gamykla,tegul nejuokina…

 10. Info parašė:

  Šita gamykla bankrutuoja. Prasiskolinusi netik Baltarusijos vyriausybei, bet ir JAV bankams. Apie kokias investicijas gali būti kalba?

 11. to Jurgis parašė:

  Matai, kas desineje apklausoje pirmaujantis meras, tai tegu ir vaziuoja, ko ten mere turi vazineti?

 12. Jurgis parašė:

  Zurnalistai nebukit tinginiai nuvaziuokit i Kaimyneliu kaima pabendrauti su zmonemis papasakos kaip is kaimo zmoniu apgaules budu isviliotos zemes graxiausiuose vietose.Zmones soke sake registruisis pas mere kad padetu.nors Jeigu mere zinotu tai tai tai poniai butu riesta(o dar kandidate i taryba) kodel taip sktiaudziami vargsai zmones zemgrobiu

 13. Jurgis parašė:

  Dar viena statistika 2015 prie senis valdzios buvo uzsienii investicijos 75 eurai (Dabar 135 eurai)tik statistika 😉 saunuoles moterys svarbu i virsu

 14. viduti parašė:

  neturek gauruotu minciu

 15. nu tonyny parašė:

  LIUKS. Kuo didžiausios sėkmės vykdant šį projektą.

 16. Saunu parašė:

  Labai gerai, kad musu rajonu domisi investitoriai

 17. Palyginimui parašė:

  Širvintų savivaldybėje užsienio investicijos 1 gyventojui 2018 m. – 136 Eur, o pas kaimynus Ukmergėje – 1725 Eur.
  Tiesiog statistika, nieko asmeniško.

 18. Vidui parašė:

  Kaip visada – sėdės vienas šalia kito. Kai Aliutė kalbės, Bakasėnas pritardamai linksės. 🙂

 19. Nesupratau parašė:

  O Širvintų savivalduybės administracija prie ko

 20. Lovinas parašė:

  O tai Simonelio koks vaidmuo?Salia pabuti, paziureti!:):)

 21. Vidas parašė:

  O ka Aliute su Bakasenu darys taryboje?

 22. ? parašė:

  O tai dar neapskunde?

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+