Dirbo kaip miške, o ne kaip amžinojo poilsio vietoje

Karštais pėdsakais

Sekmadienį po Šv. Mišių savo artimųjų kapų nuėję aplankyti keli seniūnijos gyventojai buvo tiesiog priblokšti.“ Atvažiuokite, nupaveiksluokite, kaip Kauno firma „Irgita“, pjaudama medžius, suniokojo Musninkų kapines“,- šaukėsi jie „Širvintų krašto“ pagalbos.

Viena moteris pasakojo, kad skaldele išbarstytas jos artimųjų kapas pilnas pjuvenų. „Kaip dabar teks išrinkti medžių pjuvenas, sukritusias tarp akmenukų?“ – klausė moteris. O ir greta esančios kapavietės ne ką geriau atrodo, „išsigelbėjo“ tik tos, prie kurių nebuvo lapuočių medžių. Galima daryti išvadą, kad „Irgita“ darbuotojai visai negerbia mirusiųjų amžinojo poilsio vietų. Net nepasivargino trinkelių numesti toliau, o paliko jas tiesiog ant kapų. Tiesa, tie kapai apleisti, tačiau koks skirtumas – kapas gražiai sutvarkytas, ar apleistas, ten amžinojo poilsio yra atgulęs žmogus ir jo atminimą reikia gerbti.

Pirmadienį musninkiečiai darbininkai, tvarkydami kapines, ne tik išnešė visas trinkeless, bet grėbė bei šlavė takelius, kaip galėdami tvarkė pjuvenomis užpiltus kapus. Užkalbinti darbininkai pasakojo, kad sutvarkyti jau liko nebe daug, tačiau, anot jų, iš pradžių vaizdas išties buvo kraupus. Musninkiečiai sakė, kad prieš pradedant pjauti medžius kai kurie iškasė gražesnes gėlytes, o vėliau jas vėl susodino į senąsias vietas, bet visų kapų nuo pjuvenų išgelbėti nepavyko.

Kapinėse sutikta Musninkų seniūnė Birutė Jankauskienė sakė, kad tokius darbus geriausiai atlikti anksti pavasari arba vėlai rudenį, kai ant medžių nėra lapų. Deja, darbai Širvintų rajono kapinėse atliekami rugsėjį, taigi ir kapinių tvarkytojams daugiau darbo. Labiau pasistengti turėjo ir darbus atliekanti firma, juk, sakykim, duobkasiai su savim atsiveža plėvelę ir pasirūpina, kad nenukentėtų šalimais esantys kapai, tai kodėl prieš pjaudami medžius „Irgitos “ darbininkai negalėjo plėvele uždengti greta medžių esančių kapų?

Ivona Komarovskos tekstas ir nuotraukos

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • zz parašė:

  o tai be pjuvenu medi galima nupjaut? Absurdas su visa kapu prieziura – kompleksuoti zmones po artimo smerties savo kaltes ispirkineja puosdami sklypelius. Tarsi daugiau nebutu kas veikia.

 • to as parašė:

  ir buvom, ir matem. Kai apters tavo artima, giedosi kitaip, o db tylek ir negiedok. Man lyginimu nereikia – svarbu rezultatas, o jis niekinis. Sraipsnis labai laiku.

 • as parašė:

  suligino duobkasiu ir metkirciu darba,reikejo ateit ir paziuret ,kaip pjauna ta medi,tada klausymu nekiltu.

 • tik nuomone parašė:

  Jau pridirbo kaip nzn kas. Tikrai duobkasiai dirba normaliau, o cia kaip nzn kokie. Geda tokius samdyt ir pinigus moket.

Kiti straipsniai:

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

A-P-K-L-A-U-S-A

Vyks Globalių širvintiškių susitikimas

Kituose Seimo rinkimuose gali nebelikti Molėtų-Širvintų rinkimų apygardos. Vėl svarstys, kam atiduoti Širvintų rajono rinkėjus

Rudenį į atokiausius rajono kampelius pradės važinėti mobilieji laiškanešiai. Norite, kad jie dažniau apsilankytų – prenumeruokite spaudą

Karšta naujiena: UAB „Širvintų šiluma“ vykdys daugiabučio Vilniaus g. 45 šildymo sistemos patikrinimą dėl galimų pažeidimų

In memoriam. Saulius Vadišis. 1955-2019.

Kodėl Astikui ir Šimonėliui rūpi ne rajono gyventojai, o galimai kiaura verslininko kišenė?

Startavo naujas „Surink Lietuvą“ ir „Audimas“ projektas

Atsakymai iš pirmų lūpų apie aikštę, pėsčiųjų tiltą, skverą ir kt…

Rajono vadovių turto vertė per praėjusią kadenciją susitraukė

Darba pradeda naujas UAB „Širvintų šiluma“ direktorius

Būtų galima vėl drausti „kriokeriams“ važinėti po miestą. Bet gal geriau kontroliuoti?

Per metus rajone sumažėjo tik vikšrinių buldozerių ir miško kirtimo mašinų

Dar kartą apie Beržės upelį…

Vienam būstui prijungti prie kanalizacijos tinklų – beveik tūkstantis eurų

Norint susitarti reikia kalbėtis

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Lietuvos pieno tiekėjams mokama dvigubai mažiau, nei miniatiūrinėje Maltoje

Pradėję rūšiuoti, čiobiškiečiai nebeturi ko dėti į buitinių atliekų konteinerius?

Informacija iš naujausio numerio: Koks buvo tikrasis Gitano Nausėdos žmonos ir Živilės Pinskuvienės susitikimo tikslas?

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos