Dirbo kaip miške, o ne kaip amžinojo poilsio vietoje

Karštais pėdsakais

Sekmadienį po Šv. Mišių savo artimųjų kapų nuėję aplankyti keli seniūnijos gyventojai buvo tiesiog priblokšti.“ Atvažiuokite, nupaveiksluokite, kaip Kauno firma „Irgita“, pjaudama medžius, suniokojo Musninkų kapines“,- šaukėsi jie „Širvintų krašto“ pagalbos.

Viena moteris pasakojo, kad skaldele išbarstytas jos artimųjų kapas pilnas pjuvenų. „Kaip dabar teks išrinkti medžių pjuvenas, sukritusias tarp akmenukų?“ – klausė moteris. O ir greta esančios kapavietės ne ką geriau atrodo, „išsigelbėjo“ tik tos, prie kurių nebuvo lapuočių medžių. Galima daryti išvadą, kad „Irgita“ darbuotojai visai negerbia mirusiųjų amžinojo poilsio vietų. Net nepasivargino trinkelių numesti toliau, o paliko jas tiesiog ant kapų. Tiesa, tie kapai apleisti, tačiau koks skirtumas – kapas gražiai sutvarkytas, ar apleistas, ten amžinojo poilsio yra atgulęs žmogus ir jo atminimą reikia gerbti.

Pirmadienį musninkiečiai darbininkai, tvarkydami kapines, ne tik išnešė visas trinkeless, bet grėbė bei šlavė takelius, kaip galėdami tvarkė pjuvenomis užpiltus kapus. Užkalbinti darbininkai pasakojo, kad sutvarkyti jau liko nebe daug, tačiau, anot jų, iš pradžių vaizdas išties buvo kraupus. Musninkiečiai sakė, kad prieš pradedant pjauti medžius kai kurie iškasė gražesnes gėlytes, o vėliau jas vėl susodino į senąsias vietas, bet visų kapų nuo pjuvenų išgelbėti nepavyko.

Kapinėse sutikta Musninkų seniūnė Birutė Jankauskienė sakė, kad tokius darbus geriausiai atlikti anksti pavasari arba vėlai rudenį, kai ant medžių nėra lapų. Deja, darbai Širvintų rajono kapinėse atliekami rugsėjį, taigi ir kapinių tvarkytojams daugiau darbo. Labiau pasistengti turėjo ir darbus atliekanti firma, juk, sakykim, duobkasiai su savim atsiveža plėvelę ir pasirūpina, kad nenukentėtų šalimais esantys kapai, tai kodėl prieš pjaudami medžius „Irgitos “ darbininkai negalėjo plėvele uždengti greta medžių esančių kapų?

Ivona Komarovskos tekstas ir nuotraukos

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

4 Atsakymai į “Dirbo kaip miške, o ne kaip amžinojo poilsio vietoje”

 1. zz parašė:

  o tai be pjuvenu medi galima nupjaut? Absurdas su visa kapu prieziura – kompleksuoti zmones po artimo smerties savo kaltes ispirkineja puosdami sklypelius. Tarsi daugiau nebutu kas veikia.

 2. to as parašė:

  ir buvom, ir matem. Kai apters tavo artima, giedosi kitaip, o db tylek ir negiedok. Man lyginimu nereikia – svarbu rezultatas, o jis niekinis. Sraipsnis labai laiku.

 3. as parašė:

  suligino duobkasiu ir metkirciu darba,reikejo ateit ir paziuret ,kaip pjauna ta medi,tada klausymu nekiltu.

 4. tik nuomone parašė:

  Jau pridirbo kaip nzn kas. Tikrai duobkasiai dirba normaliau, o cia kaip nzn kokie. Geda tokius samdyt ir pinigus moket.

Comments are closed.

scroll to top
+