Dažniausiai pralaimi… valytojos

Balsas tyruose

 

Ar pamenat anekdotą apie tilto sargą? Jį įdarbinus susikūrė ištisa kontora, kurioje mažindami etatus atleido… sargą.

Sakot, neįdomūs tie anekdotai? Gerai, tuomet paseksiu pasaką.

Gyveno kartą Įmonė. Gerai gyveno. Mama Savivaldybė ir teta Taryba ją mylėjo, lepino, visus norus ir kaprizus tenkino, tarifus leido kelti kiek norėjo ir kada norėjo, kad tik lepūnėlei nieko netrūktų. Įmonė tuo naudojosi: į darbą priimdavo ne specialistus, o „gerus“ žmones. Kai „gerieji“ nesugebėdavo atlikti darbo, sukurdavo papildomų etatų specialistams. Visi patenkinti – „gerieji“ vaikšto rankas į kišenes susikišę, specialistams nurodinėja, pastarieji pluša, finansininkai tarifus perskaičiuoja, kad visų algoms užtektų, nuskriaustų neliktų. Savivaldybė su Taryba per petį paplekšnoja, naujus tarifus patvirtina, o ypač „geriems“ žmonėms ir priedus išsimokėti leidžia.

Na, gal ir ne visi laimingi buvo: prastuomenė vis bambėjo, kad tarifai per dideli, kad galėtų „geruosius“ žmones atleisti, o palikti tik specialistus. Kas gi jos klausys? Atsirado mat tvarkytojai – pabambės, pabambės ir… sumokės, ne kur dėsis.

Būtų visi ir toliau laimingai gyvenę, bet užpuolė kraštą piktoji Krizė. Skaudama širdimi Savivaldybė Įmonei liepė taupyti. Ilgai mąstė Įmonė: ką daryti? „Gerųjų“ žmonių atleisti negalima, specialistų – irgi, kas dirbs? Po ilgų dvejonių ir kančių nusprendė nurėžti pusę algos… valytojai. Ji nei „gerasis“ žmogus, nei specialistė, plaus grindis kaip plovė, tik jau už pusę atlygio. Ir karalystėje vėl tapo ramu…

Spėliojate, apie kurią Savivaldybės įmonę ši pasaka? Nesukit galvos. Nežinau, ar visos sumažino valytojų algas, bet visa kita tinka visoms vienodai. Visose apstu „gerųjų“ žmonių, visos didina tarifus. O kodėl gi ne, jei nesulaukia pasipriešinimo. Kituose rajonuose nors opozicija priešinasi. Ką reiškia opozicija mūsų rajono taryboje, nelabai suvokiama: tik vienas kitas jos narys paprieštarauja, bet sprendimams priimti tai nekliudo.

Etatų mažinimo kovose kol kas ryškiai pralaimi valytojos. Dažniausiai mažinant algą darbo krūvis nemažėja (o kodėl jo neperkėlus ant dykinėjančių „gerųjų“ žmonių pečių?). Ne, ponai savo patogumų neatsisakys! Kaip pasakojo vienos biudžetinės organizacijos buvusi valytoja, kanceliarijos ponios savaitgaliais palieka įjungtus šildytuvus, nors pastatas normaliai šildomas. Ko gero, išlaidos elektrai didesnės nei valytojos alga, bet taupydami vis dėlto atleido valytoją, o šildytuvai liko. Nugalėjo „elitinė“ dauguma.

Atrodo, krizė baigia išgalabyti valytojas beveik visur. Kas bus kitas?

Janina Pukienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

7 Atsakymai į “Dažniausiai pralaimi… valytojos”

 1. Dalius parašė:

  Pabandyk pats pdirbti ta darba ir tada kalbek.

 2. to gita parašė:

  oi oi mokytojai toj mokykloj tik 3-4 val. buna tai ka ten valytoja daro gal vaikus mokina. Mokykloj buti nelygu dirbti galima ir 10 val ten siedieti ir nieko nedirbti.

 3. gita parašė:

  ona ona ne visur valytojos dirba 2val. pavizdziui as mokykloj po 8ar 6 val isbunu o alga si men 680 o kita nei 5 negausiu tai kaip vaikus islaikyt

 4. tik parašė:

  ne mokykloj toji valytoja dirba, deja. Yra kitų lepinamų

 5. Nora-Onai parašė:

  Tai, kad ponia Ona, as tikrai nei patvoriais šlaisčiausi ir šlaistausi, o dirbu pakankamai atsakingą darbą, tik va bėda, kad atlyginimas ne iš „mokinio krepšelio“ lėšų ir jau vėluoja beveik mėnesį. Vaikai taip pat nesišlaisto patvoriais, o vienas jau įgijęs teisinį išsilavinimą, o kitam būtinai patarsiu rikiuotis į mokytojų „kastą“.
  Man atrodo, kad tie kurie šlaistosi patvoriais kaip Jūs rašote, ponia ONA, tas net prie interneto neprieina.
  Gėda Jums, nežinant žmogaus taip rašyti…

 6. Ona - Norai parašė:

  Iseina, kad visi vargsai, kas is krepselio pinigu negauna. Reikejo tada rikiuotis i mokytoju kasta, kai tam buvo laikas, o ne patvoriais kirkintis nuo 15 metu. Valytojos nera tokios vargses, nes dirba per diena tik apie pora valandu.

 7. Nora parašė:

  Aciū poniai Janinai uz įdomius straipsnius. Visada įdomu juos skaityti. Teisybė ,Janina, pralaimi valytojos ir ne tik vargšės jos, bet ir tie kurie gauna atlyginimą ne iš „mokinio krepšelio“. Gaila, kad mes ne mokytojų „kasta“…

Comments are closed.

scroll to top
+