Bažnyčios perkelti negalima. O priešais ją esantį parką?

Ar bus automobilių stovėjimo aikštelė priešais Širvintų bažnyčią, priklausys tik nuo rajono vadovų nuostatos.

Ar bus automobilių stovėjimo aikštelė priešais Širvintų bažnyčią, priklausys tik nuo rajono vadovų nuostatos.

Automobilių parkavimas prie Širvintų šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios – galvos skausmas ir atvykstantiems parapijos tikintiesiems, ir šalia bažnyčios gyvenantiems žmonėms, ir patiems kunigams. Situacija tokia prasta, kad nuosavu automobiliu atvykusieji į šv. Mišias parapijiečiai neturi kitos išeities, kaip tik statyti mašiną ten, kur randa vietos.

Ypač daug tikinčiųjų į Širvintų bažnyčią suvažiuoja šventadieniais ir per didžiąsias šventes, netrūksta žmonių bei mašinų laidojant artimą žmogų ar minint jo mirties metines. Vieni lankytojai ratuotas transporto priemones bando sugrūsti prie miesto parduotuvės Nr.5, kiti stato į ilgiausią eilę palei bažnyčią, tretiems tenka pasitenkinti Petro Cvirkos gatvėje esančia aikštele. Prieš gerą dešimtmetį ar dar seniau tokios problemos lyg ir nebuvo. Gal tų mašinų buvo mažiau, o gal padėtį švelnino buvusios parduotuvės „Pas dieduką“ kiemas, kur galima buvo drąsiai užsukti ir erdviame kieme palikti mašiną. Seniai neliko nei parduotuvės, nei „dieduko“, nei erdvaus kiemo. Dabar tas pastatas, reikia manyti, privatizuotas, o aikštelė uždaryta. Ką daryti Širvintų parapijos tikintiesiems, norintiems oriai pasiekti maldos namus?

Pasak Širvintų šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios kunigo vikaro Mariaus Talučio, nėra padėties be išeities. Dvasininko teigimu, būtina priešais bažnyčią įrengti automobilių stovėjimo aikštelę, kuri padėtų išspręsti daugybę nepatogumų. Pirma, sumažėtų automobilių spūstys. Antra, žmonės jaustųsi saugiau, norėdami pasiekti maldos namus. Trečia, išnyktų avarijų tikimybė. Vikaras sakėsi įsitikinęs, jog didžioji dauguma Širvintų rajono teritorijoje esančių bažnyčių tokias automobilių stovėjimo aikšteles turi. Kunigas vikaras retoriškai klausė: „Priešais bažnyčią esantį parką galima iškelti ir į kitą vietą, o bažnyčią ar galima?“. Be abejo, dažnas širvintiškis sutiks, jog dėl saugumo ir tikinčiųjų patogumo tektų aukoti priešais bažnyčią esantį Jaunimo parką. 

Vikaro Mariaus Talučio teigimu, šiandieną priešais bažnyčią esantis parkas jau nebeatlieka savo funkcijų. Jis tapo vedžiojamų šunų tupykla ir po teritoriją besišlaistančių jaunuolių girdykla. Tokių žalių vietų jaunimo sambūriams, dvasininko nuomone, galima būtų surasti ir daugiau. Tam puikiausiai tiktų žaluma ir ramybe dvelkiantys plotai prie miesto paplūdimio. Jaunimo parkui galima numatyti vietą prie greitu laiku išdygsiančio prekybos centro šalia autobusų stoties. Kunigas įsitikinęs, jog kultūringam jaunimui pakanka erdvės ir prie Roberto Antinio paminklo, ir prie „marių“ pakrantėje stovinčios „Širvintos“.

Priminus apie priešais bažnyčią esančią vešlių liepų alėją, kunigas Marius sakė, jog tai tikrai netrukdys, nes kažkam viena liepa jau užkliuvo ir neseniai buvo nupjauta. Dabar ten kiaurymė ir būtų ideali vieta įvažiavimui. Dvasininko nuomone, aikštelė, neturėtų būti masyvi, tai būtų kompaktiška, dailiai suprojektuota erdvė su pėsčiųjų taku, vedančiu tiesiai į bažnyčios duris. Mariaus Talučio nuomone, talentinga architektė Dalia Kunevičienė sugebėtų suprojektuoti tokį darinį, kuris džiugintų į maldos namus atvykusius ir patogiai iš automobilių išlipusius tikinčiuosius.

Šimtmečius stovinčios puošnios Širvintų bažnyčios perkelti kitur tikrai nepavyks. Ar bus perkeltas į kitą vietą (ar tik sumažintas!) Jaunimo parkas? Tai priklausys tik nuo Širvintų rajono vadovų nuostatos. Ar atsiras gražiai bei tvarkingai automobilių stovėjimo aikštelei pinigų 2012 metų biudžete, parodys laikas.

Romas Zibalas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

169 Atsakymai į “Bažnyčios perkelti negalima. O priešais ją esantį parką?”

 1. m parašė:

  nebus………..

 2. Anonimas parašė:

  o aiskstels nebus?

 3. uckudu parašė:

  Visi sita laikrasti skaito, nes nera alternatyvos ir aisku ,kad nebus.

 4. 9999999 parašė:

  Meras sito laikrascio neskaito ir nomones nereiks.

 5. suinteresuota parašė:

  Laikas merui pareikšti savo nuomonę. Ką jie ten su kunigėliu rezga? Užtenka žmones kiršinti.

 6. Jonas. parašė:

  Na ir radot baisia problema. Yra baisesne, kai tos pac ios bobutes dedasi pampersus eidamos i baznycia, nes iki namu nedanesa. Reikia atgaivinti viesa tualeta centre. Ir sirvintiskiams ir sveciams butu maziau problemu

 7. to gut gut parašė:

  Nebus tos aikštelės parke. Nesidžiūgaukit.

 8. gut gut parašė:

  Aciu merui kad supranta zmones ir daris aikstele.

 9. tutis parašė:

  nesamone naikinti parka del baznycios interesu nesamone…..

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+