„Balanos gadynė“

Balsas tyruose

Nereikia nė priminti, visi žino – krizinis biudžetas labiausiai nuskriaudė kultūros įstaigas. Ir Širvintose pernai nemokamų atostogų pirmiausia išėjo bibliotekos kolektyvas. Ir ne trims dienoms, kaip meras su savo pavaduotoju, o savaitei. Vėliau – dar vienai. Apie naujas knygas neverta net klausti, kažin, ar šiemet jų bus. Gerokai sumažėjo ir periodikos. Kadangi mano mėgstamiausios spaudos, kad ir kaip gaila, nebeliko pirmiausia, tai ir Skaitykloj senokai besilankiau. Bet sutikau pažįstamą nuolatinę skaityklos lankytoją, vėliau – dar vieną, ir dar… Ir visi tvirtina tą patį: Skaitykla tebėra, tik joje… neįmanoma skaityti. Smalsumo vedama, penktadienio popietę užsukau ten ir aš. Ir buvau maloniai nustebinta: skaityti dar tikrai yra ką. Aišku, mažiau liko žurnalų, nebėr vieno kito laikraščio, bet pagrindiniai dienraščiai yra, populiariausi savaitraščiai – taip pat. O dar rajoninė spauda, šūsnis žurnalų… Norėdamas viską bent pavartyti užtruksi ne vieną valandą. Beje, vieną kitą (aišku, nelabai populiarų) žurnalą atsiunčia leidėjai nemokamai, nemokami ir rajoniniai laikraščiai. Ačiū Dievui, dar ne skaitymo badas. Tik tą statinę gerų įspūdžių „medaus“ apkartina, sakyčiau, net ne šaukštas, o visas samtis deguto. Nepaisant to, kad dega visos lempos, Skaitykloje tvyro prieblanda. Tikra „balanos gadynė“. Straipsnių pavadinimai dar įskaitomi, bet tekstą jau vargiai beįžlibinsi. Keista, kad iš visų Viešosios bibliotekos patalpų prasčiausiai apšviesta būtent ta, kurioje skaitoma daugiausia. Abonemente lempos kitokios, ten daug šviesiau. Kaip ir Vaikų literatūros skyriuje ar Parodų galerijoj. Beje, toks apšvietimas buvo visą laiką, tik ankstesniais metais, atsimenu, rudeniop ant stalų statydavo papildomas lempas. Dabar, kai Skaitykloje atsirado ir kompiuteriai, lempų nebėra kur jungti. Ar tikrai nebegalima rasti išeities?

Teko nugirsti nuomonę, kad atliekant Kultūros namų renovaciją, bus patobulintas ir apšvietimas. Bet kada tai bus? Sako, dabar renovuojamas rūsys, tad kol pasieks antrą aukštą, kuriame yra Biblioteka, praeis ne vieneri metai. O skaityti norisi dabar.

Gražiai pasakė viena lankytoja: „Skaitykla turėtų būti šviesiausia miestelio vieta, viliojanti užsukti ne tik spaudos mylėtojus, bet ir kiekvieną praeivį. Deja, mūsų Skaitykloj „prieblandos zona“. O gaila.“

Žinoma, dienos vis ilgėja, problema išsispręs savaime. Bet būtent žiemą lankytojų Skaitykloje daugiausia, nes ir laisvo laiko daugiau. Tik visi stengiasi užsukti dienos vidury (tuomet net kėdžių kartais pritrūksta), nes vėliau skaityti neįmanoma.Tuo įsitikinau ir pati: per porą pavakario valandų gal pora žmonių teužsuko. Kas paneigs, kad tai ne dėl to, kad Skaitykloj trūksta šviesos? Ar tikrai nėra išeities iš „balanos gadynės“? Tikėkimės, ji bus rasta.

Janina Pukienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "„Balanos gadynė“"

  1. jo parašė:

    sutinku, kad labiausiai savivaldybe skriaudzia kultura, ar kas kulturos darbuotoju, ir bibliotekininku paklause, kaip jie dabar isgyvens su tokiomis algomis, juk savivaldybes darbuotojai zymiai daugiau gauna atlygio, o karpo visiems vienodai. Nera teisybes ir nebus. Nieks net galvos brangieji del jusu nesuka, svarbu jiems gerai

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+