Ar atlaikys Slibinas, spjaudantis ugnį?

Šiandien unikaliosios skulptoriaus Kęstučio Musteikio "Legendos" vienas "keleivis" - jau be galvos. Kažin, ar atlaikys ir pats "Slibinas", spjaudantis ugnį?

Šiandien unikaliosios skulptoriaus Kęstučio Musteikio "Legendos" vienas "keleivis" - jau be galvos. Kažin, ar atlaikys ir pats "Slibinas", spjaudantis ugnį?

Replika

2006-ųjų metų rugpjūčio 9 dieną skulptorius Kęstutis Musteikis prie pat  „Norfos“ parduotuvės ir skulptūrų parkelio, kuriame jau stovėjo Kazio Venslovo, Arvydo Ališankos skulptūros, baigė montuoti savąją 1,7 metro aukščio akmeninę „Legendą“. Idėją savo kūriniui skulptorius surado senosiose Gotų ir Bichovco kronikose, kuriose aprašoma, kaip keturios šeimos sėdo į laivą ir apiplaukė daugelį šalių. Spėrų šeima išsilaipino Nemuno žiotyse ir apsigyveno mūsų krašte. Mūsų rajone esantis Spėros ežeras, be jokios abejonės, su šiuo įvykiu yra susijęs. Taigi Širvintoms ši skulptūra yra labai prasminga.

Deja, laivo apačioje buvę rutuliai išsilaikė neilgai. Netrukus visi trys buvo sudaužyti. Praėjusią savaitę neatlaikė ir vieno iš keturių keleivių galva, o ir kiti keliautojų siluetai neliko barbarų nepastebėti, vos laikosi.

Kitoje gatvės pusėje – Policijos komisariatas, gatvė stebima vaizdo kamerų, kainavusių dešimtis tūkstančių. Ir, atrodo, niekas nieko neužfiksavo, nieko nežino. Kalbėjausi su I. Šeiniaus gatvę rekonstruojančiais statybininkais. Jie sakė:

– Daug kur dirbome – Vilniuje, kituose Lietuvos miestuose, Baltarusijoje… Tokių problemų, kaip Širvintose, niekada neturėjome. Kiekvieną rytą tenka sugaišti vos ne pusvalandį, kad iš tranšėjų ištrauktume nereikalingus daiktus. Per naktį sumeta net mūsų pačių pastatytas metalines užtvaras.

O rajono vadovai jau ketvirtus metus esą yra paskelbę negailestingą kovą su vandalizmu Širvintų mieste. Gaila, kad visa tai lieka tik žodžiais. Vandalai kuo toliau, tuo labiau jaučiasi nebaudžiami, nesugaunami.

Steponas Liktoravičius

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

3 Atsakymai į “Ar atlaikys Slibinas, spjaudantis ugnį?”

 1. Indre parašė:

  ko jus ta mera kisat?
  Ar gi cia jo problemos?
  Jis maunau turi rimtesniu reikalu kaip pinigus i kisene talpint!
  Skulpturu niekinimai yra jusu vaiku, jusu jaunimo darbas. Juk koks ‘Saltis’ musu labai mylimas pijokelis is to neturejimo ka veikt neprieis ir nespirs y akmeny. Man slyktu skaitant tokias beprasmes eiles, kad cia paraset tai atrodo kad kas susidomes!Kazkas patvarkys!Ne! Kaip jus negerbet nieko, mokykloi jau nebemoko mylet dailes, mylet senoves, nieko nemoko! Chuliganai, cha tik juokas ima, pagaut tokius ir gerai atkratyt, ir tegu pabando prasiziot. O policija, ka jie! Taip pat sedi savo saugioj aplinkoj ir jiems tokie chulihanismai laiko gaisimas. Na as nieko nesakau blogo, rupintis ne tik Savivaldybei reike, ne rajono darbuotojiems, reike rupintis visiems, manau greitai ir ‘Maryte’ kas nugriaus, ir ka tada darysit, nieko..Mylekit savo praeiti, gerbkit protevius, jie jums visa sita suteike, jie jums miesta pastate! Bobutes, diedukai, ner ir tas pijokelis darba turejo, ir daug ka galetu paspasakot is savo gyvenimelio, bet jus tik spjaunat jiems ant veidu, lyg jie beverciai butu! As mylejau sita miesta, bet kuo toliau, tuo greiciau visi mano mylimi zmones isdziusta ir man nebelieka nieko kito kaip istrint atminty zodi ‘Sirvinta’, jos jau nebeliko..

 2. reda parašė:

  Kada baigs virkauti meras laikraštyje Krašto naujienos,jei taip nesugeba valdyti situacijos gal laikas atsistatydinti.Ar vėl neatsiras naujų živilų ar astikų ,kurie neleis merui dirbti rajono labui.Juk dabar beveik viskas daroma rajono nenaudai

 3. nepatenkintas parašė:

  Nėra ko stebėtis – visas miestelis skendi tamsoje! Taigi vagims ir chuliganams yra ką veikti …

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+