Anot Petro Gražulio, „Seimo narys – ne politikas“

Šeimų sąjūdžio organizuojamas „Didysis šeimos gynimo maršas 2021“ praėjusį šeštadienį buvo vainikuotas daugiatūkstantiniu sambūriu Vilniaus Vingio parke. Lietuvos policija ir net oponentai sutinka, kad galėjo susirinkti apie 10 tūkst. žmonių.

Organizatoriai mano, kad ginti šeimos vertybių stojo ir atėjo valdantiesiems garsiai pasakyti, kokių sprendimų jie norėtų, mažiausiai tris kartus daugiau žmonių. Suskaičiavus koordinatorių duomenis pateikta, kad iš visų šalies kampelių organizuotomis kolonomis į sostinę patraukė 6657 automobiliai, vežę mažiausiai po kelis žmones, 482 motociklai, 54 autobusai, atvežę po keliolika ar po keliasdešimt žmonių iš daugelio savivaldybių. Pridėkime dar tuos, kurie atvyko neužsiregistravę, neorganizuotai, pridėkime tuos, kurie atvažiavo viešuoju transportu, dviračiais ar paspirtukais, atėjo pėsčiomis, tai prieš akis iškyla skaičiai, kurie valdančiuosius, pasirengusius buldozeriu stumti dviprasmiškai vertinamus įstatymus, verčia krūptelėti.

Dar išvakarėse Širvintose apsilankė Šeimos gynimo maršo turo autobusėlis. Atėjo daugiausia tie širvintiškiai, kurie vienaip ar kitaip buvo susiję su šio maršo organizavimu rajone. Vienas atvykusiųjų sakė, kad toks rajono gyventojų mažas aktyvumas jo nestebina: „Jei atvažiuoji ryte, dažniausiai žmonės nesusirenka, jei atvažiuoji vidurdienį, kaip čia, yra vienas kitas, jei atvažiuoji vakare – dažniausiai ateina daug“. Svečiai sakė, kad didžiausio susidomėjimo jie sulaukė Mažeikiuose, kur susirinko du šimtai vietos gyventojų.

Tarp atvykusiųjų nebuvo galima neišskirti žinomo politiko Petro Gražulio, jau daug metų garsėjančio skandalingais protestais prieš LGBT organizuojamus renginius ir jų simpatikus.

-Didžiojo šeimų gynimo maršo organizatoriai kratosi bet kokių sąsajų su politika ir tikina, kad jai vietos šiame renginyje nėra. Kaip tada suprasti jūsų, kaip politiko, vaidmenį? Juo labiau, kad viešojoje erdvėje teko skaityti jus esant vieną iš organizatorių.

-Rašo visaip… Aš čia ne kaip politikas. Aš – Seimo narys. Na, dar esu katalikas. Štai, pritariu gražiai idėjai…

-Bet juk katalikiškos vertybės mūsų šalyje seniai tapusios „konservatorių“ monopoliu. Nebijote, kad apkaltins tų vertybių savinimusi?

-Bijočiau – manęs čia nebūtų.

-Išgarsėjote šaukdamas „Už Lietuvą, vyrai!“, taip pat įteikdamas kelnes Eligijui Masiuliui su užtrauktuku ant užpakalio. Koks jų likimas? Gal atsidūrė kokiame nors muziejuje?

-Ai, su tomis kelnėmis ten įdomiai… – išsisuka ponas Petras nuo tiesaus atsakymo.

Gal rytdienos renginiui esant parengę ką nors naujo? Ar nespėjote?

-Jo… Ką nors sugalvoti laiko buvo per mažai, – Petras Gražulis davė suprasti, kad šios auditorijos jis nešokiruos.

Kurį laiką Petras Gražulis su savo automobiliu dar stoviniavo prie Širvintų turgavietės, garsiai leido muziką ir kvietė širvintiškius atvykti į Didįjį šeimų gynimo maršą. Negalima sakyti, kad šeštadienį iš aikštelės prie BP degalinės pajudėjo įspūdinga kolona, tačiau čia susirinko keliolika automobilių, keliasdešimt motociklų. Kaip sakė Maršo koordinatorius Širvintose Kęstutis Krikštaponis, prie mūsiškių prisijungė baikeriai iš Molėtų.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gegužės 21 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+