Akmenis į oponentus mėtę „politiniai skaidruoliai“, spėjama, patys bus apmėtyti

Dar dirbdamas viceministru, Linas Jonauskas (dešinėje) lankėsi Širvintų rajono savivaldybėje. Tuomet buvusiam rajono merui Vincui Jasiukevičiui buvo įteikta dovama - diržas, kuriuo pastarasis turėjęs pliekti apsileidėlius ir, galbūt, oponentus. Deja, diržo reikėjo pačiai Širvintų rajono valdžiai, iki ausų įklimpusiai į dumblo kasimo spektaklį.

Dar dirbdamas viceministru, Linas Jonauskas (dešinėje) lankėsi Širvintų rajono savivaldybėje. Tuomet buvusiam rajono merui Vincui Jasiukevičiui buvo įteikta dovama - diržas, kuriuo pastarasis turėjęs pliekti apsileidėlius ir, galbūt, oponentus. Deja, diržo reikėjo pačiai Širvintų rajono valdžiai, iki ausų įklimpusiai į dumblo kasimo spektaklį.

Politikos peripetijas įdėmiai sekantys rajono gyventojai, ko gero, nepamiršo pastarųjų kelerių rinkimų metu surengtų kandidatų debatų. Tiek pristatant kandidatus į savivaldybių tarybas, tiek diskutuojant kandidatams į Seimą, netrūko organizuoto viešo purvo pylimo ant pretendentų, kuriuos pasiūlė ar rėmė dabartiniai rajono valdantieji. Kaip taisyklė, politiniai oponentai į debatus atsivesdavo ne tik gausias „sirgalių“ pajėgas, kurių gretose netrūko veikėjų iš mūsų rajono opozicijos, bet ir jas sustiprinusią „stambesnio kalibro“ artileriją.

Nemažai kritikos strėlių į politinę situaciją Širvintų rajone ir merės Živilės Pinskuvienės inicijuotas reformas buvo paleista per 2016 metų Seimo rinkimus, nors tiesiogiai, t. y. – vienmandatėje apygardoje, į parlamentą nekandidatavo nei pati rajono merė, nei kas nors iš dabartinių valdančiųjų. Puolimas iš kitaminčių stovyklos buvo organizuotas pasinaudojus tuo, kad naujai sudarytoje Molėtų-Širvintų rinkimų apygardoje Živilė Pinskuvienė ir jos bendražygiai aktyviai rėmė dabartinį Seimo narį Petrą Čimbarą. Tai griovė visus pagrindinių jo konkurentų – „konservatorių“ ir socialdemokratų – planus.

Ypač skausmingai tokią paramą išgyveno socialdemokratai, Seimo nariu norėję matyti buvusi aplinkos viceministrą Liną Jonauską. Žinoma, ne be visokeriopos socialdemokratų rinkimų štabo vadovo Algirdo Syso paramos. Šio Seimo nario dešinioji ranka – rajono tarybos narė Anna Kuznecovienė, dirbanti Algirdo Syso patarėja-sekretore. Pastarasis aktyviai balansavo ant politinio lobizmo lyno, kad 2015-aisiais įvykusių mero rinkimų Širvintų rajone rezultatai būtų panaikinti, o socialdemokratų ir jų sąjungininkų bendras kandidatas „socdemas“ Andrius Jozonis, buvęs Širvintų vicemeras, gautų dar vieną šansą. Kuo viskas baigėsi, žinome.

Taigi menkindami oponentą 2016-ųjų Seimo rinkimuose, socialdemokratai ne kartą akcentavo, jų tikinimu, netinkamai vykdomas reformas Širvintų rajone ir ragino visas valstybines struktūras tai sustabdyti. Suprasti reikėjo tai, kad Seimo nariu išrinktas Linas Jonauskas yra tas kandidatas, kuris užkirs kelią Širvintų rajone vykdomiems neskaidriems dalykams ir „išsišokelę“ merę pastatys į vietą.

Bet ir ši socialdemokratų remta šmeižto kampanija patyrė fiasko – pasiskraidymu sraigtasparniu į Neringą ir žmonos tuščiagalviškomis fotosesijomis su aplinkosaugininko uniforma skandalingai išgarsėjęs Linas Jonauskas gavo vos 14,5 proc. balsų ir net nepateko į antrąjį turą.

Ir štai prieš savaitę nuvilnijo skandalas, kurio epicentre atsidūrė ne bet kas, o mūsų ką tik paminėtieji skaidruoliai Algirdas Sysas ir Linas Jonauskas. Pasirodo, Vyriausiosios rinkimų komisijos ekspertų atliktas tyrimas atskleidė schemą, kuria naudojantis prieš 2016 m. rinkimus į Seimą, galimai apeinant įstatymuose numatytus ribojimus, buvo pervedinėjamos lėšos už politinę reklamą. Dėl šių pažeidimų socialdemokratams gresia netekti dotacijos.

Finansų schemose tarp minimų asmenų yra Algirdas Sysas, Linas Jonauskas ir kiti socialdemokratų, pretendavusių tapti politinio skaidrumo etalonu, veikėjai.

Iš tyrimo medžiagos akivaizdu, kad LSDP ir jos iškelti kandidatai politinės kampanijos finansavimo ataskaitose nurodė ne visas politinės kampanijos išlaidas, patirtas iki politinės kampanijos pradžios. Įtariama, kad Linui Jonauskui, kuris tuo metu buvo aktyvus jaunasis socialdemokratas, rinkimuose į Seimą kandidatavęs vienmandatėje Molėtų-Širvintų apygardoje, pažeidžiant įstatymo nuostatas, buvo perduotos partijos lėšos. Po rinkimų be darbo likęs Linas Jonauskas, aktyviai bendradarbiavęs su Širvintų socialdemokratais, šiuo metu yra LSDP atsakingasis sekretorius.

Ataskaitoje paminėti atvejai, kai Linas Jonauskas vengė bendradarbiauti su VRK. Aiškindamiesi lėšų klausimą ekspertai konstatavo, kad jo atsakymai nėra konkretūs, ne visiškai sutampa su skyriaus pateikta informacija, žodžiu reikia suprasti, kad Linas Jonauskas išsisukinėja ar net meluoja.

Panašiu sukčiavimo mechanizmu įtariamas pats LSDP rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas, ko gero, apeidamas įstatymus už jo paties reklamą paklojo per 18 tūkst. eurų. Sutikite, dėl šios aferos nori-nenori kažkoks šešėlis krenta ir ant jo padėjėjos-sekretorės Annos Kuznecovienės, galimai būsimos socialdemokratų kadidatės užimti Širvintų rajono mero postą.

Apskritai įtariama, kad LSDP politinės kampanijos finansavimo ataskaitoje nenurodė per 0,9 mln. eurų išlaidų ir pateikė žinomai klaidingus duomenis, taip neskaidriai finansavo 2016 m. Seimo rinkimų politinę kampaniją ir šiurkščiai pažeidė rinkimus reglamentuojančius įstatymus. Nenustebsime, jei paviešinus visą VRK tyrimo medžiagą į krantą bus išplauta ir duomenų apie kandidatams talkinusius mažesnio kalibro veikėjus, gerai pažįstamus Širvintų rajono gyventojams.

Gintaras Bielskis

     
Naujausi komentarai
 • va taip    2018-11-22 07:02         

  SŪNUS: “Tėti, ar galiu tavęs paklausti?”
  TĖTIS: “Žinoma sūnau, klausk”
  SŪNUS: “Tėti, kiek tu uždirbi per valandą?”
  TĖTIS: “O koks tau skirtumas?”, šyptelėjo tėvas.
  SŪNUS: “Aš tik noriu žinoti, prašau pasakyk kiek uždirbi per valandą”, toliau prašė sūnus
  TĖTIS: Na jei jau taip nori.. Per valandą uždirbu 20Lt.
  SŪNUS: “Ach..”, nuliūdo sūnus ir nulenkė galvą. “Tėti, gal galėčiau pasiskolinti iš tavęs 10Lt?”
  Tėvas pasipiktino!
  TĖTIS: Jei tu klausi manęs kiek aš uždirbu tik tam, kad galėtum pasiskolint manęs pinigų ir nusipirktum dar vieną nelemtą žaislą, tai.. Marš į savo kambarį, tu nenaudėli! Pamąstyk apie tai koks savanaudis esi! Kasdien aš dirbu labai sunkiai kol uždirbu tokius pinigus!”
  Nuliūdęs mažas berniukas suslinko į savo kambarį.
  Tėvas atsisėdo ir pradėjo dar labiau piktintis dėl tokio vaiko įžūlumo. Kaip jis drįsta klausti tokio klausimo tik tam, kad išpeštų iš manęs pinigų!
  Po valandėlės kitos vyras nusiramino ir pradėjo svarstyti:
  Galbūt jis nori nusipirkti kažką, ko jam tikrai labai reikia, juk ir pinigų neprašo taip dažnai. Vyras atsistojo ir nuėjo prie vaiko kambario durų, atidarė.

  TĖTIS: “Miegi?”, sulemeno
  SŪNUS: “Ne tėti”, sumurmėjo
  TĖTIS: Aš pamąsčiau.. Na.. Atsirprašau, manau per smarkiai sureagavau į tavo klausimą. Buvo ilga, sunki diena. Nereikėjo man išlieti viso sukaupto pykčio ant tavęs. Štai imk, tavo prašyti 10Lt”
  Mažas berniukas sukluso ir kaipmat pakilo nuo lovos su šypsena.
  SŪNUS: Ach, ačiū tau Tėti!
  Tada iš po lovos vaikas išsitraukė krepšelį su pinigais. Tėvas vėl pradėjo niršti. Vaikas skaičiavo pinigus. Ir su šypsena pažvelgė į tėvą.

  TĖTIS: “Kam tau reikėjo tų pinigų jei tu ir taip jų turi?”

  SŪNUS: “Nes aš neturėjau užtektinai, bet dabar turiu!”.

  “Tėti, aš turiu 20Lt! Ar galėčiau nusipirkti vieną valandą tavo laiko? Prašau, grįžk rytoj valanda anksčiau. Norėčiau su tavimi pavakarieniauti”.
  Tėvas sustingo, suspaudė krūtinę, prarado kvapą. Jis apkabino savo sūnų ir nuoširdžiai maldavo atleidimo.
  Čia tik trumpas priminimas kaip gyvenime sunkiai dirbame. Neturėtume leisti laikui kaip smėliui prabėgti pro mūsų pirštus neskyrus jo tiems kuriuos labiausiai mylime ir branginame. Prisiminkime ir pasidalinkime ta 20Lt vertės valanda su mums brangiais žmonėmis. Jei rytoj mirtume, įmonė kuriai dirbame galėtų lengvai surasti kitą darbuotoją, o štai šeima ir draugai, jiems mūsų truktų visą likusį gyvenimą. Pamąstykime apie tai, kaip aukojame save darbui ir neaukojame šeimai.
  Kai kurie dalykai yra tiesiog svarbesni.

 • va taip    2018-11-22 07:01         

  Ji paklausė: „Po kiek parduodate kiaušinius?“
  Senukas atsakė: „6 kiaušiniai už eurą, ponia“
  Ji jam atsakė: „8 kiaušiniai už eurą arba nepirksiu nė vieno“.
  Senukas atsakė: “parduosiu už tokią kainą, kurią paprašysite. Galbūt tai gera pradžia, nes kol kas šiandien dar nepardaviau nė vieno kiaušinio“.
  Ji nupirko už sutartą kainą ir nuėjo jausdama, kad laimėjo. Sėdo į savo svajonių automobilį ir nuvažiavo į restoraną susitikti su savo drauge. Jas aptarnavo restorano savininkas. Užsisakė daug, bet valgė mažai. Sąskaita buvo 45eu. Ji davė 50eu ir pasakė, kad grąžą pasiliktų sau.
  Ši situacija galėjo atrodyti visiškai normali savininkui, bet labai skausminga vargšui kiaušinių pardavėjui.
  Visa to esmė. Kodėl mes visuomet parodome galią, kai perkame iš vargšų? Ir kodėl mes darome dar turtingesniais tuos, kuriems galbūt net nereikia mūsų dosnumo?!
  Viso to moralas. Kartais perkant iš akivaizdžiai varganai gyvenančių žmonių galėtumėme sumokėti daugiau nei yra prašoma. Tokiu elgesiu parodysite savo meilę ir pakelsite žmogaus orumą..

 • ?    2018-11-21 22:30         

  Del to niekas net nesigincija. Su kuo pakalbi, tai visi uz ja,

 • Paskutiniam    2018-11-21 22:28         

  Niekada nebuvo ir niekada nebus tokio mero kaip Zivile, ji mere is didziosios raides. Todel ir as su rezultatu visiskai sutinku

 • ?    2018-11-21 22:23         

  pritariu

 • Paskutiniam    2018-11-21 22:08         

  Kas jie bebutu visi kiti. Rezultato nepakeisi

 • ?    2018-11-21 21:51         

  o kas tie kiti? :)

 • Anile    2018-11-21 21:46         

  Diskusijos nieko vertos. Mere Zivile: visi kiti. Rezultatas 100:0

 • tikrai    2018-11-21 20:33         

  Matome, kiek daug dirba merė, todėl vėl balsuosime uz Pinskuvienę!

 • birute    2018-11-21 18:01         

  Tiek prisikvatojau is tu zodziu “politiniai skaidruoliai”, oi negaliu kaip juokingai parasyta

 • vanda    2018-11-21 17:17         

  Bet yra labai nesąžininga nuolat priekaištauti merei, jeigu ankstesnieji nieko nedarė.

 • Gitana    2018-11-21 14:40         

  Kai žmonės daug dirba, daug projektų rengia, tai ir gauna pinigų darbams tiek iš Europos Sąjungos, tiek iš Vyriausybės. Jeigu anksčiau sėdėjo kabinetuose ir užpakalio nepajudino, ir laukė, kol kas ateis ir pasiūlys pinigų, tai ir negaudavo ir nebuvo už ką. Čia nėra kur gilintis, čia labai paprastas atsakymas.

 • Anonimas    2018-11-21 13:49         

  Gal as cia ko nesuprantu ar kaip, bet kodel ankstesnes valdzios nieko del zmoniu nedare? Ka jos veike tiek metu? O dabar darbai akivaizdziai vyksta ir jie labai naudingi ir reikalingi.

 • Katinėlis ir gaidelis    2018-11-21 13:31         

  Šaunuolis komentatorius, jis, matyt, ne iš Šeimos, nes žino kada ir kur žodžiams nosines sukabinti. Šeimai tokie labai reikalingi.

 • paaiskinimas    2018-11-19 23:05         

  tiuske dabar drabstysis purvais, nes negavo buto naujame socbuste…

 • hendorfina    2018-11-19 22:32         

  tiems kenkejams ir loduriams net kunigelis nepades…grieku kiek pridare

Kiti straipsniai:

Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos minėjimas

Rinkėjas ne savo savivaldybėje gali balsuoti tik balsuodamas iš anksto

Informacija iš naujausio numerio: Pagal teistų asmenų skaičių perspjovėme net Vilnių

Patriarchų ruduo

Širvintose vienu „vaiduokliu“ bus mažiau

Pranešama apie pasirodžiusius sukčius

Informacija iš naujausio numerio: Nusikaltimo dėmė biografijoje – ne kliūtis kai kurių veikėjų ambicijoms?

alfa.lt renka metų merą

Karo nebus: 2018 metais rajone gimė daugiau mergaičių

Informacija iš naujausio numerio: Jei į Širvintų rajono tarybą patektų visi teisti kandidatai, jie turėtų balsų daugumą

Žiemos keliai – seniūno galvos skausmas

Informacija iš naujausio numerio: „Trečiokų“ skandalas: supyko, kad komitetai atsistojo aukščiau?

Išbraukė iš kandidatų sąrašo

Jau visos rinkimų apylinkės turi pirmininkus

Merė kelininkų atsakymo laukė ilgiau nei mėnesį

A. Veryga: „Gaila, kad sveikatos apsaugos sistemos problemos yra aukojamos vardan trumpalaikių „konservatorių“ politinių interesų“

Po tarptautinės organizacijos tyrimo „skaidriesiems“ liks tik prikąsti liežuvius

Negi niekam nereikia siūlomų 35 tūkst. eurų?!

Informacija iš naujausio numerio: Prieš ketverius metus buvusiųjų valdžioje sukelta isterija subrandino karčius vaisius: nenorima vadovauti rinkimų apylinkėms

Širvintos – pavyzdys didiesiems miestams

Neįtikėtina: kaip prognozuota, šiluma šalyje pabrango, o štai širvintiškiai ją sugebėjo atpiginti

Širvintų rajone – pusšimtis stambiųjų žemvaldžių

Nupuoštos eglaitės sušildys širvintiškių butus. O širdis?

Karšta naujiena: Savivaldybės pozicija – ginti viešąjį interesą

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar Širvintose reikėtų vietos, kur veiktų visiems atviras nemokamas internetas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 13 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.