Akcija MANE VEŽA įkvėpė įgyvendinti svajones

2018 metais į Širvintas atvyko du motociklininkai iš Panevėžio, atstovaujantys „JAWA fanų klubui“, ir vienas iš Utenos. Akcijos dalyviai nuvažiavo į Verkšnionis, kur susitiko su vilniečiais. Grįždami aplankė Kernavę, motociklininkams parodė piliakalnius, senovinį iš rąstų pastatytą kaimelį.

Prieš penkerius metus regėjimo netekęs nutrūktgalvis Sigitas Sinkevičius rugsėjo 5-osios, kai turėtų įvykti su motociklininkų bendruomenės žmonėmis suplanuotas susitikimas MANE VEŽA, laukia labiau nei šv. Kalėdų, šv. Velykų ir Joninių kartu sudėjus. Jis drauge su daugiau negu šimtu tokią pat negalią turinčių bičiulių gauna retą progą pajusti visaverčio gyvenimo skonį: greitį, vėją, kūną persmelkiančią variklio vibraciją ir adrenalino antplūdį.

„Galbūt klystu, bet man atrodo, kad korona viruso sukelta pandemija ir su tuo susiję radikalūs gyvenimo būdo pokyčiai, suteikė galimybę regintiems žmonėms pajusti, ką reiškia izoliacija – šiek tiek panašią į tą, kurioje visą gyvenimą leidžia aklieji. Tarkime, aš nebijau, kad ir visiškai vienas išeiti į miestą ar pėsčias traukti į darbą iš Karoliniškių į Pilaitę tiek šaligatviais, tiek miško takais. Tačiau daugybė neregių dėl pačių įvairiausių priežasčių nieko panašaus negali sau leisti ar tam nesiryžta. Patikėkit – jų kasdienybė yra gerokai niūresnė už tai, ką žmonės patyrė karantino metu, ir trunka nepalyginamai ilgiau nei kova su COVID-19 virusu.“

Pasak Sigito, akcija MANE VEŽA yra vienas pačių geriausių dalykų, kurie neregiams nutiko pastaraisiais metais. „Tai tobulas vaistas nuo depresijos“, – atvirauja S. Sinkevičius, savo aistra gyventi tiesiog užburiantis aplinkinius. Jau netekęs regėjimo pusamžis, profesionaliu masažuotoju dirbantis vyras išbandė tokius daugelio „beprotiškais“ laikomus dalykus, kaip šuolis nuo tilto su guma ar iš lėktuvo su parašiutu. Kelionė motociklu, jo teigimu, galėtų būti pirmas žingsnis akliesiems išplečiant pažinimo ribas, nes yra gerokai lengviau realizuojama.

Visą gyvenimą Sigitas buvo užkietėjęs automobilių fanas, ir iki dabar su tiksliausiomis detalėmis gali charakterizuoti kadaise jam patikusių modelių formas. Jeigu eidamas per senamiestį nugirsta apie netoliese stovintį egzotiškesnį automobilį, Sigitas vis dar paprašo jo šeimininko leidimo pirštų galiukais „apžiūrėti“ mašiną. Tačiau visgi šiuo metu asmeniniame jo transporto priemonių reitinge karaliauja motociklai.

Šių metų registracija jau prasidėjo. Keleiviai ir vairuotojai kviečiami pildyti anketas, kurias galima rasti interneto svetainėje www.motociklininke.lt . Akcija vyksta tokiu principu: dalyvauti vienu metu registruojasi tiek keleiviai, tiek vairuotojai.

Akciją „Mane veža“ organizuoja tinklaraščio Motociklininkė.lt autorė, vairavimo praktikos mokytoja Aldona Juozaitytė-Pieva. Praėjusiais metais prie jos prisijungė 200 dalyvių visoje Lietuvoje ir dar apie 100 Latvijoje, kur bendras motociklininkų ir neregių žygis buvo pakrikštytas „RIDE2SHARE“ vardu. Ši akcija 2017-aisiais buvo nominuota Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose „Įveiktos kliūties“ kategorijoje.

Organizatorių informacija
Nuotr. iš „Širvintų krašto“ archyvo

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 4 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+