„Žinot, kiek tokių keliukų?..“

Į Lapšius dažnai buvo neįmanoma nuvažiuoti (fotografuota 2015 metais).

Į Lapšius dažnai buvo neįmanoma nuvažiuoti (fotografuota 2015 metais).

Savivaldybei pristatant atliktus ar šiuo metu atliekamus darbus visada atsiranda oponuojančių, kad „darbų sukūrys įsisuko mieste, bet – ne kaime“. Atseit, trečius veiklos metus pradėjusi valdžia tenkinasi įvairiais projektais mieste, kur tie darbai geriau matomi, o kaimo vietovės, juo labiau – rajono pakraščiai, yra visai pamiršti.

Kad yra kitaip, nei teigia permainų kritikai, įrodo nedidelio Lapšių kaimelio, esančio Širvintų seniūnijoje, tarp Vileikiškių ir Družų, pavyzdys. Į redakciją užsuko širvintiškis Žilvinas Adžgauskas ir papasakojo tokią istoriją.

– Atstovauju Lapšių kaimo gyventojams. Į mūsų kelių sodybų kaimelį veda bendros paskirties kelias, kuris, kiek pats pamenu, niekada nebuvo tvarkomas. Lapšių senbuviai prie tokios situacijos priprato ir manė, kad kitaip ir nebūna. Bėgant metams, kelias virto visai neišvažiuojamas. Paskui Lapšiuose pasirodė keli naujakuriai, vienas jų – aš. Kilo mintis čia pasistatyti sodybą. Nusipirkome žemės, ėmėmė svarstyti, kaip įsukurti, kur turėtų išdygti namas. Labai greitai supratome, kad lėšos – tai tik vienas mūsų laukiantis iššūkis. O ką daryti su keliuku? Būdavo, kai prastesni orai, nei juo statybinių medžiagų atsiveši, nei pats išvažiuosi, o juk kartais reikia važiuoti ir dešimt kartų per dieną. Netempsi juk visko ant nugaros tuos 300 metrų. Nutarėm kreiptis į rajono valdžią, kad tą keliuką patvarkytų. Juk ne privatus, o visuomeninės paskirties, priklausantis Savivaldybei. Išsiaiškinom, kur eiti, į ką kreiptis. Surašėm raštą, pasirašėm, atidavėm. Šyptelėjo kažkuris valdininkas: „Žinot, kiek tokių keliukų?..“ Žinom, bet nuo tos minties mums ne lengviau. Taigi atgulė tas mūsų prašymas į segtuvą, tuo tada viskas ir baigėsi. Jei neklystų, už lango buvo 2013-ieji, – pirmąją istorijos dalį, tiksliau – dabar jau istoriją, išdėstė Žilvinas.

Galimas dalykas, apie tai, kad keliukas kada nors bus sutvarkytas, visi ir pamiršo, juk nuo tos dienos prabėgo ketveri metai. Žilvinas Adžgauskas sako, kad laikmetis pakoregavo ir paties planus. Greitai įsikurti Lapšiuose nepavyko, statybos įstrigo. Aišku, ne vien dėl keliuko. Čia dar ir nelaimė ištiko – pavasarį dėl kojų traumos pateko į ligoninę. Išleistas, nuvažiavo į Lapšius, o ten…

Dabar į kaimelį veda puikus kelias.

Dabar į kaimelį veda puikus kelias.

– O ten – puikiausias kelias! Gal kas ir juoksis jį pamatę, bet mums jis kaip magistralė. Net supykau ant kaimyno: čia tokie darbai vyko, o manęs net neinformavo. Pasirodo, reikėjo tik, kad rajono valdžia pasikeistų. Mes įsitikinome: ne tuojau pat, bet tikrai daroma, – sakė Žilvinas Adžgauskas.

ŠK

Ž. Adžgausko nuotraukos

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

30 Atsakymų į “„Žinot, kiek tokių keliukų?..“”

 1. paskutiniam parašė:

  Zmones ja isrinko, o kiek skundimu buvo, perbalsavimu. Siandien su kaimynu pasnekejom, tai tikrai jokio kito tinkamo kandidato nematyti. Ji bus renkama vel. Juk bet ko nerinksi. Aisku, kad skundikai darys viska, kad nebutu, bet zmones gi mato, kad darbai vyksta.

 2. taas parašė:

  kaip svarbu issirinkti tinkama rajono vadova,kuris dirbtu liaudziai, po tiekos metu pagaliau pavyko toki tureti, sekmes

 3. Ruta parašė:

  Musu Mere, tikras pavyzdys, kaip reikia dirbti toki svarbu ir atsakinga darba, didziuojames ir palaikom!

 4. Rasa parašė:

  aš sužavėta jos energija ir sąžiningumu. Živile Pinskuvienė pirma politikė, kuri savo pažadus ištęsėjo su kaupu!

 5. RIMUTE parašė:

  MAN PATINKA MUSU MERE, MANAU, KAD TINKAMAI VISKA DARO, BALSUOSIU

 6. Anonimas parašė:

  valio merei

 7. gerai parašė:

  gerai, kai pamato darbus ir ivertina, kaip si karta, o kiek ne?

 8. opaopa parašė:

  gerai, kad merei rupi visi zmones, ko nepasakyciau apie anksciau kas buvo

 9. jadzei parašė:

  Tada bus blogai, kad nedirba, va mes pasitikejome, o ji nedirba.

 10. jadze parašė:

  siulyciau merei metus nieko neveikti, nedirbti, paziuresime, ar pajus skirtuma smeizikai ir trukdytojai, gal tada supras, nors vargu, cia ju hobi

 11. Ana parašė:

  Tai jiems viskas kliuna, siandien darzelis, ryt mokykla kuri nors, kita kart taip kas. Zmogaus hobio smeizti nepakeisi, kai ir kitu hobiu. Bet mes dirbam ivairiuose darbuose, turim vadovus. Jie keiciasi. Kaip ir keiciasi rajono valdzia. Ir vieniem patinka, kitiem gal valdzia nepatinka. Bet mielieji, turekime pagarbos ir supratimo, tolerancijos ir supratimo. Ji siandien musu valdzia. Ir taip elgtis nedera kaip elgiamasi.

 12. . parašė:

  Tai jiems darzelis uzkliuvo, dar negerai, kad atidaro. Patys nieko nedare ir dar kitiems trukdo.

 13. to Ana parašė:

  Jūs pasakėte tiesą. Bet jie gėdos jausmo neturi besmeiždami ir skundus rašinėdami.

 14. Ana parašė:

  Skirta to to Ana. Juk yra vyr redaktore ir dvi pagrindines komentatores. Gal yra jau ir daugiau. Na, juk kaip malonu smeizt valdzia. Prigulus jautiesi tiek darbu Lietuvos labui padarius. Tiek komentaru piktu parasius. O kas del isejusiu skundus rasanciu pasidomekit kokius jie darbus susirade. Tai tuo viskas ir pasakyta. Dirbdami kaip kazkas rase ne rajonui stengesi, bet sau gerove kure ir darbus kazkaip gerus rado netycia. Ir dar konkursus laimejo. Taigi dabar toliau vadovauja kitose darbovietese, o hobi skundai ir panasiai

 15. ne ona parašė:

  o būtų idomu suzinoti, kur jie ir ka dirba. Juk tai mūsų vadovai, kurie sukure gerove buriui savuju.

 16. sidas parašė:

  tai ant to ir dirbo ankstesnieji, kad sau siltas vietas susikurtu

 17. nu va parašė:

  Darbai nebuvo daromi, o po kadencijos baigimo visi gerai isidarbino? Tai kaip cia yra?

 18. vieversys parašė:

  o anie, pinigu nera, pinigu nera, reikia moketi efektyviai panaudoti

 19. to Ana parašė:

  Kodel 2? TA is kaimo atleido.

 20. Ana parašė:

  Viska Mere dirba su komanda kiek imanoma, stengiasi. Bet man neaiski kersto naujienu pozicija. Per du metus nei vieno pozityvaus straipsnio apie valdzia ir ja palaikancius zmones. Ar nemano autore ir etatines komentatores, o ju beje jau dvi, kad jas dievas gali nubaust kada.

 21. to ftyyyg parašė:

  Nesvarbu, kad geras darbas, smeizejai isvartys, kad blogas.

 22. ftyyyg parašė:

  tokiu tyliai sutvarkytu sia kadencija keliu ne vienas ir ne du, tik apie gerus darbus mazai kas raso, mazai kam idomu

 23. rolas parašė:

  niekiniai tie skundai ir smeiztas, kai skleidziama netiesa, darbai irode valdzia teigiamus pokycius

 24. karolis parašė:

  tikra tiesa, ne tik miestas, bet ir rajonas keiciasi

 25. Dana parašė:

  ir tokiu, isasfaltuou jau daugeja, dziaugiasi sirdis

 26. ha ha ha parašė:

  Smeizejai ir purvo stumdytojai surado naują uzsiemima :)) piktintis kazkokiu meres apdovanojimu, kurio ji net negavo :))

 27. Pritariu anonimui parašė:

  Kai niekas nedirbo, niekas nesiskundė. Kam skųstis, jei vis tiek naudos nebus.

 28. Anonimas parašė:

  As nesuprantu, kodel anksciau tu keliu netiese? Dabar pasipyle vienas paskui kita. Ar cia reikia toliau tiketi tomis pasakomis, kaip ana valdzia ruosesi ruosesi ruosesi ruosesi, bet nespejo nespejo..

 29. naivoliui virguciui parašė:

  visi žino, kad valst. tarnyboje dirbt nereikia. Algą moka ir taip. čia nei tau atestacijų nei atsiskaitimų.

 30. virgutis parašė:

  Reikia tik noro dirbti, kai noro dirbti nebuvo, tai ir keliu nebuvo.

Comments are closed.

scroll to top