„Konservatoriųi“ į komisiją pasiūlytas Sigitas Kirtiklis sulaužė rašytinį pasižadėjimą

Atrodo, kad Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams prieš šiuos rinkimus Širvintų rajone kažkas tyčia kaišo pagalius į ratus. 

Nepasižadėjo

Svarbiausia, nemažai daliai rinkėjų buvo netikėta žinia, kad partijos iškeltas kandidatas į merus Virginijus Sarpauskas deklaravo esąs teistas, o tas Baudžiamojo kodekso straipsnis, nurodantis vagystę, nelabai dera su partijos deklaruojamomis moralinėmis nuostatomis.

Paskui dar kilo problemų dėl partijos deleguotų rinkimų apylinkių narių. Iš pradžių buvo suabejota, ar į vieną iš Širvintų miesto rinkimų apylinkių partijos pasiūlyta Valda Patinskienė yra tinkamas kandidatas, mat ji yra žiniasklaidos leidinį valdančios viešosios įstaigos direktorė, galbūt redaktorė, žurnalistė. Nors Rinkimų įstatymas nedraudžia žurnalistams dalyvauti politinėje veikloje, Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksas numato, kad žurnalistas turėtų vengti politinės veiklos, atstovavimo politinėms partijoms. Kaip apie tai jau rašė „Širvintų kraštas“, pagal Rinkimų įstatymą komisijos narys negali reklamuoti ar dalyvauti reklamuojant kurį nors kandidatą, taigi išlieka tikimybė, kad Valda Patinskienė, būdama rinkimų komisijos narė ir žiniasklaidos priemonę valdančios įstaigos vadovė, taip pat ir bendrasavininkė, susidurs su situacija, kai jos leidiniui teks reklamuoti vieną ar kitą kandidatą.

Norėdama rasti atsakymą dėl šios situacijos, Apygardos rinkimų komisija kreipėsi į Žurnalistų sąjungą, kad būtų pateiktas šios situacijos įvertinimas. Nežinome, koks buvo pateiktas tikslus įvertinimas, tačiau Valda Patinskienė, kaip buvo informuota trečiadienį vykusiame Savivaldymės rinkimų posėdyje, nedavė rašytinės priesaikos. Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas numato, jog asmuo, nedavęs rašytinio pasižadėjimo per 15 dienų nuo paskyrimo rinkimų komisijos nariu, netenka pareigų rinkimų komisijoje.

Sulaužė rašytinį pasižadėjimą

Na o pastarosiomis dienomis Širvintų rajono savivaldybės rinkimų komisija gavo kelis skundus, kad dėl Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos į I. Šeiniaus rinkimų apylinkę deleguoto komisijos nario Sigito Kirtiklio veiksmų buvo atskleisti asmens duomenys. Pranešta, kad komisijos narys perdavė neįgaliotam asmeniui (anot skundo, tai pačiai Valdai Patinskienei) įteikti rinkėjo korteles, kuriose yra asmens duomenims priskiriamų ir Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo saugomų įrašų.

Prie asmens duomenų priskiriama ne tik vardas, pavardė, namų adresas, bet netgi elektroninio pašto adresas ir kita konkreti informacija, susijusi su gyvu asmeniu, kurio tapatybė yra nustatyta arba gali būti nustatyta. Skirtinga informacija, kuri surinkta kartu gali atskleisti konkretaus asmens tapatybę, taip pat yra asmens duomenys.

Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 17 straipsnyje numatyta, kad rinkimų komisijos narys pareigas rinkimų komisijoje pradeda eiti tik davę rašytinį pasižadėjimą, o jame pasižada būti ištikimas Lietuvos Respublikai, laikytis jos Konstitucijos ir įstatymų, sąžiningai ir garbingai atlikti savo pareigas rinkimų komisijoje ir susilaikyti nuo poelgių, pažeidžiančių įstatymus ir žmogaus teises. Pasižadėjimas galioja visą paskyrimo dirbti rinkimų komisijoje laiką.

Su situacija buvo supažindinta Vyriausioji rinkimų komisija, kuri pateikė vienareikšmį įvertinimą – komisijos narys Sigitas Kirtiklis pažeidė rašytinį pasižadėjimą, o už tai yra tik viena bausmė – atleidimas iš rinkimų komisijos narių.

Prarado nepriekaištingą reputaciją?

Galima sakyti, po tokio Vyriausiosios rinkimų komisijos pateikto Sigito Kirtiklio poelgio įvertinimo vietos komisijai liko tik atlikti formalumą. Posėdyje vienbalsiai nutarta, kad Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų pasiūlytas I. Šeiniaus rinkimų apylinkės komisijos narys Sigitas Kirtiklis sulaužė duotą rašytinį pasižadėjimą ir yra atleidžiamas iš šios komisijos narių. Vietoje jo „konservatoriai“ galės pasiūlyti nepriekaištingos reputacijos asmenį.

Apie nepriekaištingą reputaciją užsiminėme neatsitiktinai. Minėto įstatymo Trečiasis skirsnis numato, kad į rinkimų komisijos narius gali būti siūlomas nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos pilietis, kuris nebuvo per paskutinius trejus Seimo, Respublikos Prezidento, savivaldybių tarybų rinkimus, rinkimus į Europos Parlamentą arba referendumą atleistas iš rinkimų arba referendumo komisijos už rinkimų įstatymų ar Lietuvos Respublikos referendumo įstatymo pažeidimą. Asmuo nelaikomas nepriekaištingos reputacijos, jeigu jis įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu pripažintas padaręs nusikalstamą veiką ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą, taip pat buvo atleistas iš skiriamų arba renkamų pareigų dėl priesaikos ar pasižadėjimo sulaužymo, pareigūno vardo pažeminimo ir nuo atleidimo iš pareigų dienos arba sprendimo panaikinti mandatą įsigaliojimo dienos nepraėjo treji metai.

ŠK

     
Naujausi komentarai
 • to ŠK parašė:

  Skundų rašytojams labai praverstų jūsų patarimai.

 • Anonimas parašė:

  paskutinei

  Pamokykite šmeižikus be klaidų rašyti!

 • ŠK parašė:

  Išsitaisykite klaidas: „Konservatoriųi“ ( -u- be nosinės);
  ,,Na o pastarosiomis dienomis…“ ( prieš -o, bet, tačiau- dedamas kablelis).
  Gražios dienos 🙂

 • ugis parašė:

  nieko naujo…seimynele….

 • Jurga parašė:

  gal zurnslistai galetu pasidometi del zemes Kaimyneliu kaime kuris ten kandidatas apgavo zmones ir paliko plikus basus?????

Kiti straipsniai:

Dyzeliniai automobiliai vis dar dominuoja rajono keliuose

Pranešimas spaudai: VMI skelbia pajamų deklaravimo startą

Širvintų įkrovimo stotelė nematoma elektromobilių vartotojams

Informacija skaitytojams!

KONKURSAS!

Partijų marginalams skaudžiai smogė ne tik visuomeninio rinkimų komiteto konkurencija, bet ir smarkiai sumažėjęs jų pačių palaikymas

Istorinė pergalė: į rinkimus atėję 60,5 proc. rinkėjų ant rankų į valdžią atnešė Živilę Pinskuvienę ir jos komandą

Keisti Upelio gatvės griuvėsių sutapimai

Baseino atidarymas jau visai čia pat!

Karšta informacija. Ištrauka iš to, ką skaitysite antradienį laikraštyje

Karšta naujiena: Prie vairo – teisės vairuoti neturintis dukart teistas Darbo partijos kandidatas

Rinkėjų aktyvumas Savivaldybių tarybų rinkimuose (I t.)

Savivaldybių tarybų rinkimų rezultatai (I t.).

Karšta naujiena: Savivaldybė skųs Aplinkos apsaugos agentūros sprendimą

Į rajoną koją kelią traktorių „Belarus“ gamybos gigantas

„Konservatoriųi“ į komisiją pasiūlytas Sigitas Kirtiklis sulaužė rašytinį pasižadėjimą

Širvintų rajono savivaldybė tarp tų, kurios viešinimui skiria mažiau lėšų

Jei rinkėjas pats negali atlikti balsavimo veiksmų, jam gali padėti pasirinktas asmuo

Turtingiausių pretendentų vėl valdyti visus trejetuke – du „zuokininkai“ ir „darbietis“

Šalies žiniasklaidoje mirga Širvintų rajono „rekordas“

Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos minėjimas

Rinkėjas ne savo savivaldybėje gali balsuoti tik balsuodamas iš anksto

Informacija iš naujausio numerio: Pagal teistų asmenų skaičių perspjovėme net Vilnių

Patriarchų ruduo

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Jei turėtumėt rinktis, jūs...

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos

No Banner to display

Hey.lt - Nemokamas lankytoju skaitliukas